ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΕ ΕΙΔΙΚΗ – ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΤΟΥ ΔΗΜ.ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ

Η Ιεράπετρα εντάχθηκε  πλέον και επίσημα στην Ευρωπαϊκή Ομοσπονδία Ναπολεόντειων Πόλεων ως το τεσσαρακοστό έβδομο
Σε λίγες μέρες θα χτυπήσει το κουδούνι για τη νέα σχολική χρονιά και στο Κοινωνικό Παντοπωλείο του Δήμου Ιεράπετρας
Το Σύνολο Νυκτών & Τοξοτών Οργάνων Κρήτης παρουσιάζει τη μουσικοχορευτική παράσταση: "Καλήν Εσπέραν Αφεντάδες"
Συνεχίζονται οι εγγραφές στα Κέντρα Δημιουργικής Απασχόλησης (ΚΔΑΠ) του Δήμου Ιεράπετρας

Ιδιαίτερης σημασίας η σημερινή μέρα για την Ιεράπετρα καθώς το απόγευμα, σε ειδική τελετή, υπογράφεται το πρωτόκολλο ένταξης της πόλης, στην Ευρωπαϊκή Ομοσπονδία Ναπολεόντειων Πόλεων. Την εκδήλωση θα τιμήσει με την παρουσία του ο ιδρυτής και επίτιμος  πρόεδρος της Ομοσπονδίας και εξ αίματος συγγενής του Μεγάλου Ναπολέοντα κ. Κάρολος Βοναπάρτης,  ο οποίος  μαζί με τον […]

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΕ ΕΙΔΙΚΗ – ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΤΟΥ ΔΗΜ.ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ

ΝΟΜΟΣ ΛΑΣΙΘΙΟΥ

ΔΗΜΟΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ

Πληροφ.: Σ. Δαγαλάκη

Τηλ.   :  28423-40365

Ιεράπετρα   03-01- 2022

Αριθμός πρωτ.:30

Α. Προς τον κ. Δήμαρχο

Β. Προς τους κ.κ. Δημοτικούς Συμβούλους:

1. Αγγελάκη Γεώργιο14. Μπινιχάκη Ευάγγελο
 2. Αντωνάκη Γεώργιο15. Πανταζή Αργύρη
 3. Ασπραδάκη Γεώργιο16. Παπαδάκη Νεκτάριο
 4. Αστροπεκάκη Κωνσταντίνο17. Παπαδοπετράκη Ανδρέα
 5. Βλάσση Ελένη18. Πετρά Αντώνιο
 6. Γεωργαλάκη Εμμανουήλ19. Προϊστάκη Γεώργιο
 7. Ζερβάκη Εμμανουήλ20. Σαραντώνη Ιωάννη
 8. Κοτσιφάκη Μαρία21. Σαρρή Παναγιώτη
 9. Κουγιουμουτζάκη Γεώργιο22. Σκυβάλου-Ρουμελιωτάκη Μαρία
10.Μαστοράκη Πέτρο23. Χατζάκη Σταύρο
11. Ματζαράκη Νικόλαο24. Χατζημαρκάκη Χρυσούλα (Χρύσα)
12. Μεραμβελιωτάκη Νικόλαο25. Χηνόπουλο Αθανάσιο
13. Μουζουράκη Αλέξανδρο26. Ψιμουλάκη Μιχαήλ

Θέμα: Εκλογή Προέδρου, Αντιπροέδρου και Γραμματέα Δημοτικού Συμβουλίου, μελών Οικονομικής Επιτροπής και Επιτροπής Ποιότητας Ζωής.

Παρακαλείσθε να προσέλθετε στην αίθουσα του Δημοτικού Συμβουλίου στις 09 Ιανουαρίου 2022, ημέρα Κυριακή και ώρα 10:00 π.μ., σε ειδική, δια ζώσης συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου, με θέμα ημερήσιας διάταξης «Εκλογή μελών προεδρείου, οικονομικής επιτροπής και επιτροπής ποιότητας ζωής», σύμφωνα με τις διατάξεις των άρθρων 64,67 και 74 του ν.3852/2010, όπως ισχύουν.

Στη συνεδρίαση καλείται να παραστεί και ο κ. Δήμαρχος, προς τον οποίο κοινοποιείται η παρούσα.

Ο προεδρεύων σύμβουλος

Εμμανουήλ Βρυγιωνάκης