Το Χαμόγελο του Παιδιού», ενόψει της νέας σχολικής χρονιάς, προσκαλεί φίλους και υποστηρικτές να επισκεφτούν
Η Επιτροπή Διαχείρισης του Κοινωνικού Παντοπωλείου Δήμου Ιεράπετρας, ο Συντονιστής Δημήτριος Μιχελάρος
Ο Πρόεδρος της Δημοτικής Επιτροπής Υγείας  Δήμου Ιεράπετρας
Από το Τμήμα  Προαγωγής της Δημόσιας Υγείας, Παιδείας, Δια Βίου Μάθησης,   και Αθλητισμού του Δήμου Ιεράπετρας ενημερώνουμε

Δ Ε Λ Τ Ι Ο   Τ Υ Π Ο Υ

ΚΔΒΜ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ,      22/11 /2022

Θέμα: Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος συμμετοχής στα τμήματα μάθησης του Κέντρου Διά Βίου Μάθησης (Κ.Δ.Β.Μ.) Δήμου Ιεράπετρας.

Ενημερώνουμε κάθε ενδιαφερόμενο/η ότι ο Δήμος  Ιεράπετρας, το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων (διά της Γενικής Γραμματείας Επαγγελματικής Εκπαίδευσης, Κατάρτισης, Διά Βίου Μάθησης και Νεολαίας) και το Ίδρυμα Νεολαίας και Διά Βίου Μάθησης συνεχίζουν επιτυχώς τη λειτουργία του Κ.Δ.Β.Μ. του Δήμου Ιεράπετρας στο οποίο θα υλοποιηθούν προγράμματα Γενικής Εκπαίδευσης Ενηλίκων, στο πλαίσιο του συγχρηματοδοτούμενου Έργου «Κέντρα Διά Βίου Μάθησης (Κ.Δ.Β.Μ.)-Νέα Φάση» (ΟΠΣ 5002212).

Στο Κ.Δ.Β.Μ. του Δήμου Ιεράπετρας μπορούν να δημιουργηθούν τμήματα, σύμφωνα με τον πίνακα που ακολουθεί:

Α/ΑΤΙΤΛΟΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝΔΙΑΡΚΕΙΑ

16Επεξεργασία Κειμένου – Διαδίκτυο (Ι)50Χ
17Υπολογιστικά Φύλλα – Παρουσιάσεις (ΙΙ)50Χ
18Νέες Τεχνολογίες στην Τρίτη Ηλικία25Χ
19Χρηματοδοτικά προγράμματα/εργαλεία που βρίσκονται σε ισχύ για αγροτικές δραστηριότητες10ΧΧ
20Διαδικτυακή προβολή και διαχείριση επιχείρησης τουριστικών υπηρεσιών25Χ
21Συμβουλευτική σε εξειδικευμένα θέματα (σχολικός εκφοβισμός, διαδίκτυο, πρόληψη εξαρτήσεων, διατροφή κλπ.)25Χ
22Αγωγή Υγείας – Πρώτες Βοήθειες25Χ
23«Χαΐνηδες» Γνώστες του Βουνού25Χ

Τα προσφερόμενα προγράμματα μπορούν να παρακολουθήσουν ενήλικες ανεξαρτήτως χώρας καταγωγής, ηλικίας και μόρφωσης, καθώς και μέλη ευάλωτων κοινωνικά ομάδων.

Το έργο συγχρηματοδοτείται από την Ελλάδα και την Ευρωπαϊκή Ένωση (Ευρωπαϊκό Κοινωνικό Ταμείο) μέσω του Επιχειρησιακού Προγράμματος «Ανάπτυξη Ανθρώπινου Δυναμικού, Εκπαίδευση και Διά Βίου Μάθηση».

Για πληροφορίες και κατάθεση έντυπων  αιτήσεων  ή αποστολή τους με email, μπορείτε να  απευθύνεστε :

1. Στο Κέντρο Δια Βίου Μάθησης Δήμου Ιεράπετρας:

Τηλέφωνα :28423 40405   και 28423 40404

Ταχ. Διεύθυνση: Ομηρείας 8, 4ος όροφος Ιεράπετρα

Email: kdvm.ierapetras@0448.syzefxis.gov.gr

1. Στο Κέντρο Κοινότητας Ιεράπετρας

Τηλέφωνα: 28423 40400    28423 40401   28423 40427

Ταχ. Διεύθυνση: Αναγνωστάκη 18 Ιεράπετρα

Email: kentrokoin@0448.syzefxis.gov.gr

Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας.

Download αίτηση συμμετοχής :

ΑΙΤΗΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΟΜΕΝΩΝ