11 Μαΐου, 2016

«Φίλοι για πάντα» από τη Χορωδία Νέων του δήμου Ιεράπετρας

«Φίλοι για πάντα», η νέα μουσικοθεατρική παράσταση της Χορωδίας Νέων του δήμου Ιεράπετρας την Κυριακή 15 Μαΐου.

Κατάθεση προσφορών για εκδρομή Κ.Α.Π.Η. του Δήμου Ιεράπετρας

Στο πλαίσιο εκδρομής που προγραμματίζεται να πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 3 Ιουνίου 2016, παρακαλούνται τα ταξιδιωτικά γραφεία που επιθυμούν να καταθέσουν προσφορές, να τις υποβάλλουν μέχρι και τη Δευτέρα 23 Μαΐου 2016.

Μέτρα προστασίας από τα κουνούπια από το Γραφείο Προστασίας & Προαγωγής Δημόσιας Υγείας

Το Γραφείο Προστασίας και Προαγωγής της Δημόσιας Υγείας του Δήμου Ιεράπετρας ενημερώνει τους δημότες για τα μέτρα που πρέπει να λαμβάνουν για την προστασία τους από τα τσιμπήματα των κουνουπιών.

Ο Γενικός Γραμματέας Πολιτικής Προστασίας στον Δήμο Ιεράπετρας

Με τον Γενικό Γραμματέα Πολιτικής Προστασίας, Γιάννη Καπάκη συναντήθηκε στο γραφείο του την Δευτέρα 9 Μαϊου 2016 ο Δήμαρχος Ιεράπετρας, Θεοδόσιος Καλαντζάκης στο πλαίσιο της επίσκεψης που πραγματοποίησε στον νομό Λασιθίου και στην περιοχή της Ιεράπετρας.