21 Ιουνίου, 2016

Δύο νέα περιβαλλοντικά προγράμματα από το ΝΠΔΔ «Περιβάλλον»

Δύο νέα εθελοντικά περιβαλλοντικά προγράμματα υλοποιεί το ΝΠΔΔ «Περιβάλλον» του Δήμου Ιεράπετρας σε συνεργασία με την εθελοντική οργάνωση Citizens in Action κατά τους μήνες Ιούλιο και Αύγουστο.

Συνεδρίαση της Σχολικής Επιτροπής Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης στις 24.06.2016

Σας προσκαλούμε σε συνεδρίαση στις 24 Ιουνίου 2016 ημέρα Παρασκευή και ώρα 12:00 στην αίθουσα συνεδριάσεων, που βρίσκεται στον 1ο όροφο, δίπλα από την αίθουσα «Μελίνα Μερκούρη».

Online Χάρτης κάδων ανακύκλωσης (Γυαλί, Μπαταρίες, Λάμπες κλπ) Δήμου Ιεράπετρας

Χάρτης κάδων ανακύκλωσης, περιλαμβάνει σημεία περισυλλογής - κάδους (που διαχειρίζεται ο Δήμος Ιεράπετρας) ομαδοποιημένα σε 3 επίπεδα : α. Κάδοι Γυαλιού, β. Κάδοι για Φωτοκύκλωση (λαμπτήρες κλπ) και γ. Κάδοι για μπαταρίες (ΑΦΗΣ) .

Επίσκεψη Στρατούλη στο Δήμο Ιεράπετρας

Ο Δημήτρης Στρατούλης στον Δήμο Ιεράπετρας – Στην ανάγκη εποικοδομητικών συνεργασιών προς όφελος του νομού Λασιθίου και του Δήμου Ιεράπετρας αναφέρθηκε ο Δήμαρχος.