30 Σεπτεμβρίου, 2016

Εκδήλωση Ενδιαφέροντος για συμμετοχή στη Δημοτική Ομάδα Χορού

Στο πλαίσιο σύστασης Δημοτικής Ομάδας Χορού, καλούνται όσοι επιθυμούν να συμμετέχουν, να παραβρεθούν στην πρώτη συνάντηση που θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 2 Οκτωβρίου 2016 στις 7:00 μ.μ. στην αίθουσα «Μελίνα Μερκούρη».

Ημερήσιος Χάρτης Πρόβλεψης Κινδύνου Πυρκαγιάς

Ημερήσιος Χάρτης Πρόβλεψης Κινδύνου Πυρκαγιάς για όλη την Ελλάδα όπως αυτός ανακοινώθηκε από την «Γενική Γραμματεία Πολιτικής Προστασίας».

Πρόσκληση για Συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Ιεράπετρας στις 03.10.2016

Σας προσκαλούμε, στις 03 Οκτωβρίου 2016, ημέρα Δευτέρα και ώρα 18.00 μ.μ., σε τακτική συνεδρίαση, στην αίθουσα του Δημοτικού Συμβουλίου.

Κινητοποίηση για την Αστυνομία και τη ΔΕΗ στο Δήμο Ιεράπετρας

Αντιδρώντας στα όσα προβλέπει το σχέδιο αναδιάρθρωσης για τις Αστυνομικές Υπηρεσίες της Ιεράπετρας και παράλληλα στις εξαγγελίες για κλείσιμο του Γραφείου της ΔΕΗ, ο Δήμος Ιεράπετρας, οι φορείς, εκπρόσωποι συλλόγων και πολίτες συμμετείχαν στην κινητοποίηση που οργάνωσε ο Δήμος.