9 Δεκεμβρίου, 2016

Πρόσληψη Καθηγητών Φυσικής Αγωγής για το «Άθληση για Όλους» – Τελικοί Πίνακες Κατάταξης

Ο Δήμος Ιεράπετρας ανακοινώνει την πρόσληψη τεσσάρων (04) Πτυχιούχων Καθηγητών Φυσικής Αγωγής, με σύμβαση εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου, συνολικής διάρκειας έως οκτώ (8) μηνών με ωριαία αποζημίωση.

Την κήρυξη της Κρήτης και του Δήμου Ιεράπετρας σε κατάσταση έκτακτης ανάγκης λόγω της παρατεταμένης απεργίας της ΠΝΟ αιτείται ο Δήμαρχος Ιεράπετρας

Αίτημα για την κήρυξη της Κρήτης και του Δήμου Ιεράπετρας σε κατάσταση έκτακτης ανάγκης από την παρατεταμένη απεργία της ΠΝΟ υπέβαλλε με επιστολή του ο Δήμαρχος Ιεράπετρας, κ. Θεοδόσιος Καλαντζάκης.

Χριστούγεννα 2016 στον Δήμο Ιεράπετρας

O Δήμος Ιεράπετρας και το ΝΠΔΔ ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α προσκαλούν και φέτος μικρούς και μεγάλους να συμμετέχουν στις εορταστικές εκδηλώσεις που θα πραγματοποιηθούν στην κεντρική πλατεία της Ιεράπετρας.

Ευχές για καλές γιορτές από το ΚΑΠΗ του Δήμου Ιεράπετρας

To Χριστουγεννιάτικο Δένδρο τους στόλισαν μέλη του ΚΑΠΗ του Δήμου Ιεράπετρας στέλνοντας ευχές για την εορταστική περίοδο των Χριστουγέννων.