11 Ιουλίου, 2017

Υποβολή αιτήσεων για τη ζημιά από την πυρκαγιά της 8ης Ιουλίου 2017

Ο Δήμος Ιεράπετρας ενημερώνει τους παραγωγούς των οποίων οι εκμεταλλεύσεις βρίσκονται στην Τοπική Κοινότητα Ανατολής και υπέστησαν ζημιές από την πυρκαγιά της 8ης Ιουλίου 2017 ότι μπορούν να υποβάλλουν αρχικές αιτήσεις για τη ζημιά.

«Τσάντες Αγάπης» από τον Παιδικό Σταθμό Γρα Λυγιάς στο Κοινωνικό Παντοπωλείο του Δήμου Ιεράπετρας

Παιδιά, γονείς και οι εργαζόμενοι του Παιδικού Σταθμού Γρα Λυγιάς του ΝΠΔΔ ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α Δήμου Ιεράπετρας συγκέντρωσαν σε δράση που πραγματοποιήθηκε το προηγούμενο διάστημα «τσάντες αγάπης» με τρόφιμα και παιδικά ρούχα.

Εβδομάδα με εκπαιδευτικές δραστηριότητες σχετικά με το αρχαίο παρελθόν της Ιεράπετρας

Το Σχολείο Δεύτερης Ευκαιρίας αφιέρωσε την προηγούμενη εβδομάδα στο αρχαίο παρελθόν της Ιεράπετρας και της Κρήτης γενικότερα.