30 Αυγούστου, 2017

Συνεδρίαση Δ.Σ. της Σχολικής Επιτροπής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης στις 04.09.2017

Σας προσκαλούμε σε τακτική συνεδρίαση του Διοικητικού Συμβουλίου του Ν.Π.Δ.Δ. «Σχολική Επιτροπή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δήμου Ιεράπετρας την 4η του μηνός Σεπτεμβρίου έτους 2017 ημέρα Δευτέρα και ώρα 12.30.

Το Κοινωνικό Παντοπωλείο του Δήμου Ιεράπετρας συγκεντρώνει σχολικά είδη

Από το Κοινωνικό Παντοπωλείο του Δήμου Ιεράπετρας ανακοινώνεται ότι θα πραγματοποιηθεί δράση συγκέντρωσης σχολικών τσαντών (σε άριστη κατάσταση εφόσον είναι μεταχειρισμένες) και σχολικών ειδών πάσης φύσεως προκειμένου να διανεμηθούν σε παιδιά ωφελούμενων της Δομής.

Ρυθμίσεις Οφειλών στον Δήμο Ιεράπετρας

Από την Οικονομική Υπηρεσία του Δήμου Ιεράπετρας ανακοινώνεται ότι οφειλέτες των ΟΤΑ α΄ βαθμού μπορούν να ρυθμίσουν τις οφειλές τους που έχουν βεβαιωθεί ή που θα βεβαιωθούν έως τις 30/09/2017, κατόπιν αιτήσεως του οφειλέτη.

Στην Τοπική Κοινότητα Ανατολής ο Δήμαρχος Ιεράπετρας – Στόχος η επίσπευση των εργασιών στην άρδευση και την αποχέτευση

Την Τοπική Κοινότητα Ανατολής επισκέφτηκε ο Δήμαρχος Ιεράπετρας, κ. Θεοδόσιος Καλαντζάκης, συνοδευόμενος από τους προϊσταμένους των τεχνικών υπηρεσιών προκειμένου να επιθεωρήσουν εργασίες που πραγματοποιούνται στην περιοχή.