4 Σεπτεμβρίου, 2018

Δηλώσεις επαναλαμβανόμενων επισκεπτών από τα ξενοδοχεία για την απονομή Βραβείων Φιλίας

Από το Γραφείο Τουρισμού του Δήμου Ιεράπετρας ανακοινώνεται ότι κατά τις εκδηλώσεις του 3ου Φεστιβάλ Τουρισμού του Δήμου Ιεράπετρας θα απονεμηθούν και φέτος τα καθιερωμένα πλέον Βραβεία Φιλίας σε επαναλαμβανόμενους επισκέπτες της περιοχής.

Διανομή σχολικών ειδών για τους δικαιούχους του προγράμματος ΤΕΒΑ

Το Γραφείο Κοινωνικής Πολιτικής και Ισότητας των δύο φύλων του Δήμου Ιεράπετρας, ενημερώνει τους δικαιούχους του προγράμματος ΤΕΒΑ, ότι θα πραγματοποιηθεί διανομή σχολικών ειδών στο χώρο του Κοινωνικού Παντοπωλείου του Δήμου.

Εγγραφές στο Εσπερινό Επαγγελματικό Λύκειο Ιεράπετρας

Το ΕΣΠΕΡΙΝΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ Ιεράπετρας σας ενημερώνει ότι από τη Δευτέρα 03 Σεπτεμβρίου έως τη Κυριακή 09 Σεπτεμβρίου 2018, οι μαθητές / τριες μπορούν να εγγραφούν, για το σχολικό έτος 2018-19.

Eγγραφές στο Σχολείο Δεύτερης Ευκαιρίας Ιεράπετρας και στα παραρτήματα Αγίου Νικολάου και Σητείας

Άρχισαν οι εγγραφές στο Σχολείο Δεύτερης Ευκαιρίας Ιεράπετρας και στα παραρτήματα Αγίου Νικολάου και Σητείας για το σχολικό έτος 2018-2019.

Ο Δήμαρχος Ιεράπετρας στη Θρυπτή της Τ.Κ. Κάτω Χωριού

Η ανεξέλεγκτη βόσκηση, η ύδρευση και η άρδευση της περιοχής ήταν τα θέματα που κυριάρχησαν τη συζήτηση κατά τη συνάντηση που πραγματοποίησε ο Δήμαρχος Ιεράπετρας κ. Θεοδόσιος Καλαντζάκης στη Θρυπτή.