20 Σεπτεμβρίου, 2018

Συνεδρίαση Δ.Σ του Ν.Π.Δ.Δ «ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ» Ιεράπετρας στις 25.09.2018

Σας προσκαλούμε σε τακτική συνεδρίαση, στις 25 Σεπτεμβρίου 2018, ημέρα Τρίτη και ώρα 14:00, στη νέα αίθουσα συνεδριάσεων των Επιτροπών του Δήμου Ιεράπετρας (δίπλα στην αίθουσα θεάτρου Μελίνα Μερκούρη) στον 1ο όροφο, επί της οδού Δημοκρατίας 31.

Συνεδρίαση Δ.Σ. Λιμενικού Ταμείου στις 24.09.2018 (ορθή επανάληψη)

Σας προσκαλούμε σε τακτική συνεδρίαση, στις 24 Σεπτεμβρίου 2018 ημέρα Δευτέρα και ώρα 13:30 μ.μ. στην νέα αίθουσα συνεδριάσεων, που βρίσκεται δίπλα στην αίθουσα «Μελίνα Μερκούρη» στον 1ο όροφο.

Πρόσκληση για συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής στις 24.09.2018

Καλείστε να προσέλθετε στη δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής που θα διεξαχθεί στο Δημοτικό Κατάστημα Δημοκρατίας 31 στην μικρή αίθουσα (δίπλα από το γραφείο Δημάρχου) στον 3ο όροφο την 24η του μηνός Σεπτεμβρίου έτους 2018, ημέρα Δευτέρα και ώρα 8.30.

Υπό διαμόρφωση το κτίριο του νέου Πολιτιστικού Πολυλειτουργικού Κέντρου στην Τ.Κ. Μαλών

Την Τοπική Κοινότητα Μαλών επισκέφθηκε ο Δήμαρχος Ιεράπετρας κ. Θεοδόσιος Καλαντζάκης για να παρακολουθήσει την εξέλιξη των εργασιών που πραγματοποιούνται στο σπίτι το οποίο δώρισε στον Δήμο Ιεράπετρας ο κ. Μανώλης Μαράκης.

Ξεκινούν οι εργασίες διαμόρφωσης του περιβάλλοντα χώρου του Καλέ

Συνάντηση πραγματοποίησε σήμερα το πρωί ο Δήμαρχος Ιεράπετρας κ. Θεοδόσιος Καλαντζάκης με την προϊσταμένη της Εφορείας Αρχαιοτήτων Λασιθίου κ. Χρύσα Σοφιανού ενόψει της έναρξης των εργασιών του έργου «Διαμόρφωση περιβάλλοντος χώρου Ενετικού Φρουρίου Ιεράπετρας».