19 Ιουλίου, 2019

Επίσκεψη του Δημάρχου Ιεράπετρας στη ΔΕ Μακρύ Γιαλού

Το γήπεδο 5x5 και τη νέα πλατεία του Κουτσουρά της ΔΕ Μακρύ Γιαλού επισκέφθηκε ο δήμαρχος Ιεράπετρας κ. Θεοδόσιος Καλαντζάκης.

Βλάβη στο κεντρικό δίκτυο ύδρευσης Ιεράπετρας

Η Υπηρεσία Ύδρευσης Άρδευσης Αποχέτευσης του Δήμου Ιεράπετρας ανακοινώνει ότι σήμερα Παράσκευη 19/7/2019 θα διακόψει το κεντρικό δίκτυο ύδρευσης λόγω αναγκαίων εργασιών αποκατάστασης βλάβης στην Κάτω Μερά.

Διαγωνισμός για την «Εργασία Καθαρισμού Παραλίας Τ.Κ. Παχειάς Άμμου»

Ο Δήμαρχος Ιεράπετρας προκηρύσσει Ανοικτό Διαγωνισμό με σφραγισμένες προσφορές για την «Εργασία Καθαρισμού Παραλίας Τ.Κ. Παχειάς Άμμου» και με κριτήριο κατακύρωσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά, αποκλειστικά βάση τιμής.

Μείωση τελών καθαριότητας και ηλεκτροφωτισμού σε ευπαθείς κοινωνικά ομάδες

Ο Δήμος Ιεράπετρας προτίθεται να μειώσει ή να απαλλάξει (για το 2020) από τα Τέλη Καθαριότητας & Ηλεκτροφωτισμού (της κύριας κατοικίας) τους οικονομικά ασθενέστερους κατοίκους, βάσει κοινωνικών κριτηρίων (Δ.Σ 157/2016).