28 Ιουλίου, 2021

ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΛΑΔΟΤΕΜΑΧΙΣΤΩΝ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΒΙΟΑΠΟΒΛΗΤΩΝ ΔΗΜΟΥ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ

Ο Δήμαρχος Ιεράπετρας έχοντας υπόψη τις διατάξεις του Ν.4412/2016 «Δημόσιες Συμβάσεις Έργων, Προμηθειών και Υπηρεσιών» και του Ν. 3463/2006 «Κύρωση του Κώδικα Δήμων», προκηρύσσει Ανοιχτό Ηλεκτρονικό Διαγωνισμό με σφραγισμένες προσφορές για τη «Προμήθεια Κλαδοτεμαχιστών για τη Διαχείριση Βιοαποβλήτων Δήμου Ιεράπετρας», ενδεικτικού προϋπολογισμού 198.400,00 ευρώ.

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΤΗΣ ΠΡΟΜΕΛΕΤΗΣ ΑΝΑΠΛΑΣΗΣ ΤΟΥ ΠΑΡΑΛΙΑΚΟΥ ΜΕΤΩΠΟΥ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ

Πραγματοποιήθηκε μέσω τηλεδιάσκεψης την Παρασκευή, 23.07.2021, ως αποτέλεσμα μιας σειράς συντονισμένων ενεργειών του τελευταίου διαστήματος, η παρουσίαση της Προμελέτης για την ανάδειξη του παραλιακού μετώπου της Ιεράπετρας από τον Μελετητή- Αρχιτέκτονα Χωροτάκτη, κ. Γεώργιο Πετράκη.

Πρόγραμμα κατ’ οίκον εμβολιασμού  των ατόμων με δυσκολία μετάβασης στα εμβολιαστικά κέντρα

Η Διεύθυνση Κοινωνικής Πολιτικής,  Δημόσιας Υγείας, Παιδείας και Αθλητισμού  του Δήμου Ιεράπετρας ενημερώνει τους δημότες  ότι από τις 20 Ιουλίου έχει ανοίξει η πλατφόρμα για εμβολιασμό κατ οίκον κατά της covid 19 των ατόμων με δυσκολία μετάβασης στα εμβολιαστικά κέντρα.

ΜΕΤΡΑ ΑΥΤΟΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΠΙΚΕΙΜΕΝΟ ΚΑΥΣΩΝΑ

Η Γ.Γ.Π.Π. λόγω της αναμενόμενης αύξησης της θερμοκρασίας εξέδωσε Δελτίο Τύπου με οδηγίες για την αντιμετώπιση των αναμενόμενων υψηλών θερμοκρασιών .

Συνεδρίαση του Διοικητικού Συμβουλίου της Κοινότητας Καβουσίου

Σας προσκαλούμε σε  κατεπείγουσα  διά περιφοράς συνεδρίαση  του Διοικητικού Συμβουλίου της Κοινότητας Καβουσίου σήμερα  Τετάρτη 28/07/2021 και ώρα 11.00π.μ., για συζήτηση  του παρακάτω θέματος:

Πρόσκληση σε Δ.Σ. ΝΠΔΔ «ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΛΙΜΕΝΙΚΟ ΤΑΜΕΙΟ ΔΗΜΟΥ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ»

Σας προσκαλούμε σε  τακτική δια περιφοράς συνεδρίαση, στις  30 Ιουλίου 2021,  ημέρα Παρασκευή και ώρα 11:00 με θέματα: