13 Αυγούστου, 2021

ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΗ ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ ΜΙΣΘΩΣΗΣ ΑΚΙΝΗΤΟΥ

Ο Δήμος Ιεράπετρας, προκειμένου να μισθώσει οικόπεδο προς χρήση χώρου στάθμευσης οχημάτων στην Κοινότητα της Παχειάς Άμμου, καλεί τους ενδιαφερόμενους ιδιοκτήτες να καταθέσουν στο Δήμο κλειστή προσφορά με την πλήρη περιγραφή του οικοπέδου έως τις 20/08/2021 ημέρα Παρασκευή και ώρα 12:00.

Παράταση απαγόρευσης μετακίνησης, διέλευσης ή παραμονής σε δάση,  εθνικούς δρυμούς, περιοχές Natura και άλση

Παρατείνεται για μια εβδομάδα ακόμη, έως την Παρασκευή 20 Αυγούστου και ώρα 06.00, η ισχύς της Πράξης Νομοθετικού Περιεχομένου που ετέθη σε εφαρμογή στις 5 Αυγούστου και σύμφωνα με την οποία απαγορεύεται σε ολόκληρη τη χώρα η μετακίνηση, διέλευση ή παραμονή σε δάση, εθνικούς δρυμούς, περιοχές Natura και άλση.

Πρόσκληση σε  συνεδρίαση ΝΠΔΔ «ΣΧΟΛΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ Α/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΔΗΜΟΥ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ»

Σας προσκαλούμε σε έκτακτη διά περιφοράς συνεδρίαση    στις 17 Αυγούστου   2021 ημέρα Τρίτη και ώρα 10.00 στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δήμου στον 1ο όροφο του δημαρχιακού κτηρίου, για να συζητήσουμε το παρακάτω θέμα: