18 Νοεμβρίου, 2021

ΝΕΑ ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΗΣΗ-74.400€ ΓΙΑ ΤΗ ΜΕΛΕΤΗ ΝΕΟΥ ΑΓΩΓΟΥ ΥΔΡΕΥΣΗΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑΚΗ ΖΩΝΗ ΤΩΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΩΝ ΣΧΙΝΟΚΑΨΑΛΩΝ ΚΑΙ ΟΡΕΙΝΟΥ ΜΗΚΟΥΣ 7,5 ΚΜ

Τη μελέτη ενός ακόμη απαραίτητου έργου εξασφάλισε ο Δήμος Ιεράπετρας από το Υπουργείο Εμπορικής Ναυτιλίας. Πρόκειται για μια σημαντική παρέμβαση η οποία θα επιλύσει το διαχρονικό πρόβλημα της ύδρευσης στην παραλιακή ζώνη της Κοινότητας Σχινοκαψάλων και Ορεινού.

Πρόσκληση για Συμβούλιο ΔΕΠ

Σας προσκαλούμε σε τακτική διά περιφοράς  συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής Παιδείας  που θα γίνει τη  Τετάρτη  24 Νοεμβρίου 2021  και ώρα 9.00π.μ. για συζήτηση και λήψη απόφασης στα παρακάτω θέματα:

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΟΕΔΡΟΥΣ ΤΩΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΩΝ ΜΕ ΘΕΜΑ ΤΟΝ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟ ΤΟΥ MASTERPLAN ΤΗΣ ΥΔΡΕΥΣΗΣ ΣΤΗΝ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ

Τη Δευτέρα 15 Νοεμβρίου 2021 πραγματοποιήθηκε παρουσία του Δημάρχου Ιεράπετρας, κ. Θεοδόση Καλαντζάκη, των Αντιδημάρχων, κ.κ. Κωνσταντίνου Αστροπεκάκη και Εμμανουήλ Βρυγιωνάκη, του Διευθυντή της Δ.Υ.Α.Α. κ. Νικολάου Σεκαδάκη και του Ειδικού Συνεργάτη του Δημάρχου, κ. Γιώργου Κοϊνά,

ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΔΗΜΑΡΧΟΥ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΠΡΥΤΑΝΗ ΤΟΥ ΕΛΜΕΠΑ. ΚΑΜΙΑ ΕΞΕΛΙΞΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟ ΑΝΑΣΤΟΛΗ ΤΜΗΜΑ ΤΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ ΣΤΗΝ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ

Με τον Πρύτανη του Ελληνικού Μεσογειακού Πανεπιστημίου, κ. Νικόλαο Κατσαράκη, συναντήθηκε για μία ακόμη φορά ο Δήμαρχος Ιεράπετρας, κ. Θεοδόσης Καλαντζάκης, προκειμένου να ενημερωθεί σχετικά με τις εξελίξεις, όσον αφορά το υπό αναστολή Τμήμα Φυσικοθεραπείας στην Ιεράπετρα.

ΟΛΟΚΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΕΝΟΣ ΝΕΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΥ ΠΟΛΥΧΩΡΟΥ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΜΑΛΛΩΝ

Την Κοινότητα των Μαλλών επισκέφτηκαν ο Δήμαρχος Ιεράπετρας, κ. Θεοδόσης Καλαντζάκης και ο Αντιδήμαρχος Τεχνικών Υπηρεσιών, κ. Γιώργος Ασπραδάκης, όπου και συναντήθηκαν με την Πρόεδρο της Κοινότητας, κα Μαρία Βολυράκη, προκειμένου να δουν από κοντά τις εργασίες αποκατάστασης της δεύτερης φάσης του έργου, που βρίσκονται σε εξέλιξη,  στο σπίτι που δώρισε στον Δήμο Ιεράπετρας ο κ. Μανώλης Μαράκης.