14 Ιανουαρίου, 2022

Πρόσκληση για Συμβούλιο Σχολικής Επιτροπής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δήμου Ιεράπετρας

Σας προσκαλούμε, στις 19 Ιανουαρίου 2022, ημέρα Τετάρτη και ώρα 10.00π.μ. σε διά περιφοράς συνεδρίαση  του Διοικητικού Συμβουλίου του Ν.Π.Δ.Δ. «Σχολική Επιτροπή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δήμου Ιεράπετρας» για συζήτηση των παρακάτω θεμάτων:

ΞΕΚΙΝΟΥΝ ΑΜΕΣΑ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗΣ ΤΟΥ ΠΑΡΑΛΙΑΚΟΥ ΜΕΤΩΠΟΥ ΤΟΥ ΚΟΥΤΣΟΥΡΑ

Επιτόπια αυτοψία του Δημάρχου Ιεράπετρας, κ. Θεοδόση Καλαντζάκη, του Αρμόδιου Αντιδημάρχου, κ. Εμμανουήλ Βρυγιωνάκη και του Προέδρου της Κοινότητας Σταυροχωρίου, κ. Ιωάννη Ζουμπουλάκη, πραγματοποιήθηκε σε όλο το παραλιακό μέτωπο του Κουτσουρά,

ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΙΣ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΕΙΣ : ΠΑΓΕΤΟΣ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΠΡΟΣ ΣΕΛΑΚΑΝΟ ΣΥΝΙΣΤΑΤΑΙ  Η ΧΡΗΣΗ ΑΛΥΣΙΔΩΝ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ Ο ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΚΑΤΑΠΤΩΣΕΩΝ  ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΝΤΟΝΕΣ ΒΡΟΧΟΠΤΩΣΕΙΣ

Λόγω του  παγετού που δημιουργείται  από  τις χαμηλές θερμοκρασίες  κυρίως στους ημιορεινούς και ορεινούς όγκους  οι οδηγοί θα πρέπει να είναι ιδιαίτερα  προσεκτικοί και να περιορίζουν τις μετακινήσεις στις απολύτως απαραίτητες στο ορεινό και ημιορεινό δίκτυο του Δήμου μας.