21 Ιανουαρίου, 2022

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΤΟΥ ΕΡΓΟΥ ΤΟΥ OPEN MALL (ΑΝΟΙΧΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΕΜΠΟΡΙΟΥ) ΠΡΟΫΠΟΛΟΓΙΣΜΟΥ 1.442.137€

Πραγματοποιήθηκε την Πέμπτη 20 Ιανουαρίου 2022 η κοινή συνέντευξη τύπου που είχε προγραμματιστεί από τον Δήμο Ιεράπετρας και τον Εμπορικό Σύλλογο, με θέμα την ολοκληρωμένη παρουσίαση του έργου του Ανοιχτού Κέντρου Εμπορίου (OPEN MALL), του οποίου η υλοποίηση πρόκειται να ξεκινήσει το αμέσως επόμενο διάστημα.

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΚΕΙΜΕΝΗ ΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑ

Σύμφωνα με τοΕΚΤΑΚΤΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΩΝ ΚΑΙΡΙΚΩΝ ΦΑΙΝΟΜΕΝΩΝ της ΕΜΥ/ΕΜΚ, προβλέπεται η έλευση του καιρικού συστήματος με το όνομα "ΕΛΠΙΣ" με κύρια χαρακτηριστικά τις πολύ χαμηλές θερμοκρασίες, τις πυκνές χιονοπτώσεις και πιθανόν τους θυελλώδεις ανέμους εντάσεως 8 με 9 μποφόρ, που θα επηρεάσει την Κρήτη κυρίως από την Δευτέρα 24 Ιανουαρίου.

ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΔΗΜΑΡΧΟΥ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΗ ΚΡΗΤΗΣ ΜΕ ΘΕΜΑ ΤΗ ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΗΣΗ ΝΕΩΝ ΕΡΓΩΝ ΣΤΟΝ ΔΗΜΟ ΤΗΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ

Με τον Περιφερειάρχη Κρήτης, κ. Σταύρο Αρναουτάκη, συναντήθηκε ο Δήμαρχος Ιεράπετρας κ. Θεοδόσης Καλαντζάκης, προκειμένου να συζητήσουν την πορεία των έργων που υλοποιούνται στον Δήμο Ιεράπετρας, καθώς και την πορεία χρηματοδοτικών εντάξεων νέων έργων και μελετών που έχουν κατατεθεί.