30 Ιουνίου, 2022

«Με συνεργασία, διάλογο και συνεχή διεκδίκηση αλλάζουμε τον τρόπο διαχείρισης των απορριμμάτων σε Ιεράπετρα και Σητεία»

Στο Δημαρχείο Σητείας παρευρέθηκε ο Δήμαρχος Ιεράπετρας κ. Θεοδόσιος Καλαντζάκης όπου υπεγράφη η σύμβαση του έργου «Εγκατάσταση επεξεργασίας απορριμμάτων και ΧΥΤΥ Σητείας» μεταξύ του ΕΣΔΑΚ και της Αναδόχου εταιρείας του έργου «Θαλής περιβαλλοντικές υπηρεσίες».

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΜΕΛΕΤΗΣ ΠΑΡΑΛΙΑΚΟΥ ΜΕΤΩΠΟΥ: «Η ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΔΙΑΛΟΓΟΥ ΚΑΙ ΔΙΑΒΟΥΛΕΥΣΗΣ ΤΗΣ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΑΡΧΗΣ ΑΛΛΑΖΕΙ ΡΙΖΙΚΑ ΤΗΝ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ»

Παρουσιάστηκε την Παρασκευή 24 Ιουνίου 2022 με πρωτοβουλία της Δημοτικής Αρχής η μελέτη του παραλιακού μετώπου της Ιεράπετρας από την Τεχνική Υπηρεσία του Δήμου και από τον υπεύθυνο Μελετητή - Αρχιτέκτονα Χωροτάκτη που ορίστηκε από τη σύμβαση που έχει υπογράψει ο Δήμος με το δίκτυο πόλεων «ΒΙΩΣΙΜΗ ΠΟΛΗ»,

Διενέργεια δημοπρασίας για τη μίσθωση ακινήτου στην Κοινότητα Μύρτου

Διενέργεια δημοπρασίας για τη μίσθωση ακινήτου στην Κοινότητα Μύρτου, το οποίο θα χρησιμοποιηθεί ως χώρος στάθμευσης οχημάτων, σύμφωνα με τους παρακάτω όρους

Αναβολή και μετάθεση συνεδρίασης του Συμβουλίου Κοινότητας Καλαμαύκας

Σας ενημερώνουμε ότι αναβάλλεται η διεξαγωγή της Προγραμματισμένης Συνεδρίασης Συμβουλίου Κοινότητας Καλαμαύκαςπου είχε οριστεί αύριο Πέμπτη και ώρα 11:00 π.μ..

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΠΟΛΙΤΩΝ

Για  την απόφαση προληπτικής απαγόρευσης  διέλευσης  κυκλοφορίας  και παραμονής  σε  ΘΡΥΠΤΗ και ΣΕΛΑΚΑΝΟ κατά τις ημέρες με πρόβλεψη για  πολύ υψηλό κίνδυνο  πρόκλησης πυρκαγιάς (κατηγορία 4 και 5).