6 Σεπτεμβρίου, 2022

Πρόσκληση σε τακτική δια περιφοράς συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής

Σας προσκαλούμε σε τακτική διά περιφοράς συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής Δήμου Ιεράπετρας στις 09/09/2022 ημέρα Παρασκευή και ώρα 10:00 για τη συζήτηση και λήψη αποφάσεων στα παρακάτω θέματα :

ΑΠΟΔΟΧΗ ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΗΣΕΩΝ ΣΥΝΟΛΙΚΟΥ ΥΨΟΥΣ 5.276.167€ ΓΙΑ ΤΟΝ ΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΚΑΙ ΤΟ ΛΙΜΕΝΑΡΧΕΙΟ ΤΗΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ

Εκτενή ενημέρωση για όλα τα τρέχοντα θέματα έκανε ο Δήμαρχος Ιεράπετρας, κ. Θεοδόσιος Καλαντζάκης, κατά την προ ημερήσιας διάταξης συζήτηση στο Δημοτικό Συμβούλιο της 5ης Σεπτεμβρίου 2022.

ΔΗΛΩΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ ΚΑΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ ΤΩΝ ΜΑΘΗΣΙΑΚΩΝ ΔΥΣΚΟΛΙΩΝ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ

Η Περιφέρεια Κρήτης με την κινητή μονάδα για τις μαθησιακές δυσκολίες του Ελληνικού Μεσογειακού Πανεπιστημίου και με τη στήριξη του Δήμου Ιεράπετρας υλοποιούν δράσεις για την αξιολόγηση και την στήριξη των οικογενειών που έχουν παιδιά Α’ έως ΣΤ’ δημοτικού με μαθησιακές δυσκολίες ή/και Διάσπαση Προσοχής με ή χωρίς Υπερκινητικότητα (ΔΕΠΥ).