Ανακοίνωση για χρήση μουσικής και παράταση ωραρίου μουσικής

Η Ιεράπετρα εντάχθηκε  πλέον και επίσημα στην Ευρωπαϊκή Ομοσπονδία Ναπολεόντειων Πόλεων ως το τεσσαρακοστό έβδομο
Σε λίγες μέρες θα χτυπήσει το κουδούνι για τη νέα σχολική χρονιά και στο Κοινωνικό Παντοπωλείο του Δήμου Ιεράπετρας
Το Σύνολο Νυκτών & Τοξοτών Οργάνων Κρήτης παρουσιάζει τη μουσικοχορευτική παράσταση: "Καλήν Εσπέραν Αφεντάδες"
Συνεχίζονται οι εγγραφές στα Κέντρα Δημιουργικής Απασχόλησης (ΚΔΑΠ) του Δήμου Ιεράπετρας

Ιδιαίτερης σημασίας η σημερινή μέρα για την Ιεράπετρα καθώς το απόγευμα, σε ειδική τελετή, υπογράφεται το πρωτόκολλο ένταξης της πόλης, στην Ευρωπαϊκή Ομοσπονδία Ναπολεόντειων Πόλεων. Την εκδήλωση θα τιμήσει με την παρουσία του ο ιδρυτής και επίτιμος  πρόεδρος της Ομοσπονδίας και εξ αίματος συγγενής του Μεγάλου Ναπολέοντα κ. Κάρολος Βοναπάρτης,  ο οποίος  μαζί με τον […]

ethnosimo-nomarxias

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                                                                                             Ιεράπετρα : 05-01-2018
ΝΟΜΟΣ ΛΑΣΙΘΙΟΥ                                                                                                                                       Αρ. Πρωτ. Δ.Υ
ΔΗΜΟΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ
ΑΥΤΟΤΕΛΕΣ ΤΜΗΜΑ ΤΟΠΙΚΗΣ
ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ   ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ
Ταχ. Διεύθυνση: Ομηρείας 8
Ταχ. Κωδικός: 72200
Πληροφορίες: Καλλιόπη  Μαλλιωτάκη
Τηλ.:2842340314
Fax :28420-23999

Ανακοίνωση για χρήση μουσικής και παράταση ωραρίου μουσικής

[dropcap]Π[/dropcap]αρακαλούνται οι κάτοχοι άδειας λειτουργίας καταστήματος υγειονομικού ενδιαφέροντος , που εκδόθηκε πριν την εφαρμογή της ΚΥΑ 16228/17-06-2017(ΦΕΚ 1723/Β/18-07-2017) και τον σχετικό Ν.4442/2016, εφόσον κάνουν χρήση μουσικής ή μουσικών οργάνων να προβούν άμεσα στην διαδικασία της γνωστοποίησης μέσα από την ιστοσελίδα https://notifybusinness.gov.gr , με τους κωδικούς του taxisnet ο καθένας, και την εν συνεχεία μεταβολή γνωστοποίησης .

Επίσης εφόσον το επιθυμούν μπορούν να υποβάλλουν και αίτηση παράτασης ωραρίου λειτουργίας μουσικής ή μουσικών οργάνων στον Δήμο εφόσον κάνουν χρήση μουσικής μετά την καθορισμένη ώρα (δηλ. έως 22:00 την χειμερινή περίοδο και ως 23:00 την καλοκαιρινή περίοδο) της αριθ.3/96 αστυνομικής διάταξης.

Προσοχή: Εάν γίνεται χρήση μουσικής ή μουσικής οργάνων, χωρίς γνωστοποίηση, η ενέργεια αυτή αποτελεί παράβαση και επιβάλλεται πρόστιμο από τον Δήμο σύμφωνα με το άρθρο 14 της ανωτέρω ΚΥΑ. Οι κυρώσεις που προβλέπονται στο σημείο της παραγράφου 2 του άρθρου 2 του π.δ 180/1979 σχετικά με τη χρήση μουσικής συνεχίζουν να ισχύουν. Ως παράβαση λογίζεται και  η παραβίαση της παράτασης ωραρίου μουσικής.

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να απευθύνεστε στο τηλέφωνο του Δήμου 2842340314 Καλλιόπη Μαλλιωτάκη (Τμήμα Αδειοδοτήσεων και Ρύθμισης Εμπορικών Δραστηριοτήτων.

Μ.Ε.Δ

Η Αρμόδια Αντιδήμαρχος