Α.μεΑ. Ιεράπετρας: Πρόγραμμα «Εικαστικό Εργαστήρι», διάρκειας 50 ωρών

Η Ιεράπετρα εντάχθηκε  πλέον και επίσημα στην Ευρωπαϊκή Ομοσπονδία Ναπολεόντειων Πόλεων ως το τεσσαρακοστό έβδομο
Σε λίγες μέρες θα χτυπήσει το κουδούνι για τη νέα σχολική χρονιά και στο Κοινωνικό Παντοπωλείο του Δήμου Ιεράπετρας
Το Σύνολο Νυκτών & Τοξοτών Οργάνων Κρήτης παρουσιάζει τη μουσικοχορευτική παράσταση: "Καλήν Εσπέραν Αφεντάδες"
Συνεχίζονται οι εγγραφές στα Κέντρα Δημιουργικής Απασχόλησης (ΚΔΑΠ) του Δήμου Ιεράπετρας

Ιδιαίτερης σημασίας η σημερινή μέρα για την Ιεράπετρα καθώς το απόγευμα, σε ειδική τελετή, υπογράφεται το πρωτόκολλο ένταξης της πόλης, στην Ευρωπαϊκή Ομοσπονδία Ναπολεόντειων Πόλεων. Την εκδήλωση θα τιμήσει με την παρουσία του ο ιδρυτής και επίτιμος  πρόεδρος της Ομοσπονδίας και εξ αίματος συγγενής του Μεγάλου Ναπολέοντα κ. Κάρολος Βοναπάρτης,  ο οποίος  μαζί με τον […]

Α.μεΑ. Ιεράπετρας: Πρόγραμμα «Εικαστικό Εργαστήρι», διάρκειας 50 ωρών

amea-ierapetras

[separator top=”30″ style=”dotted”]
Ιεράπετρα 07.02.2014

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ Α.μεΑ. ΣΕ ΕΙΚΑΣΤΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ

Ο Σύλλογος Ατόμων με Αναπηρίες, Γονέων και Φίλων Ιεράπετρας ενημερώνει τα Μέλη του ότι ο Δήμος Ιεράπετρας και το Υπουργείο Παιδείας & Θρησκευμάτων, Πολιτισμού & Αθλητισμού έχουν θέσει σε λειτουργία το Κέντρο Δια Βίου Μάθησης του Δήμου Ιεράπετρας. Το εν λόγω έργο συγχρηματοδοτείται από το Ε.Κ.Τ. (Ευρωπαϊκό Κοινωνικό Ταμείο) και το Ελληνικό Δημόσιο.
Στο πλαίσιο λειτουργίας του Κ.Δ.Β.Μ. προσφέρονται Προγράμματα γενικής εκπαίδευσης ενηλίκων.

Τα Μέλη του Συλλόγου Α.μεΑ. Ιεράπετρας (Α.μεΑ. άνω των 18 ετών) που ενδιαφέρονται να παρακολουθήσουν το Πρόγραμμα «Εικαστικό Εργαστήρι», διάρκειας 50 ωρών, της θεματικής ενότητας «Πολιτισμός & Τέχνη» του Κ.Δ.Β.Μ., παρακαλούνται να επικοινωνήσουν με το γραφείο του Συλλόγου για να δηλώσουν συμμετοχή, τηλ. 28420 80139, κατά τις εργάσιμες ημέρες και ώρες 8.30 – 14.00, έως την Τετάρτη 12 Φεβρουαρίου 2014.
Το συγκεκριμένο Πρόγραμμα θα υλοποιηθεί από τον Φεβρουάριο έως το Μάϊο του 2014, η συμμετοχή των ενδιαφερομένων είναι δωρεάν και η παρακολούθησή του είναι 2 ημέρες την εβδομάδα από 2 ώρες/ημέρα.

Από το Διοικητικό Συμβούλιο

[separator top=”20″ style=”shadow”]