Συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου Ιεράπετρας στις 21.10.2014

Το Χαμόγελο του Παιδιού», ενόψει της νέας σχολικής χρονιάς, προσκαλεί φίλους και υποστηρικτές να επισκεφτούν
Η Επιτροπή Διαχείρισης του Κοινωνικού Παντοπωλείου Δήμου Ιεράπετρας, ο Συντονιστής Δημήτριος Μιχελάρος
Ο Πρόεδρος της Δημοτικής Επιτροπής Υγείας  Δήμου Ιεράπετρας
Από το Τμήμα  Προαγωγής της Δημόσιας Υγείας, Παιδείας, Δια Βίου Μάθησης,   και Αθλητισμού του Δήμου Ιεράπετρας ενημερώνουμε

Συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου Ιεράπετρας στις 21.10.2014

dimos-photomark-only-logoΔΗΜΟΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ
ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ
Ιεράπετρα 17.10.2014
Αρ. Πρωτ  15656

[dropcap]Π[/dropcap]ρόσκληση για δημόσια κατεπείγουσα συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου Ιεράπετρας, 21 του μηνός Οκτωβρίου έτους 2014, ημέρα Τρίτη και ώρα 13.00 πμ  στο Δημοτικό Κατάστημα ,για συζήτηση και λήψη αποφάσεων στα συνημμένα θέματα της ημερήσιας διάταξης, σύμφωνα με τις σχετικές διατάξεις του άρθρου 75 του Ν.3852/2010 (ΦΕΚ Α’ 87).

ΠΙΝΑΚΑΣ ΘΕΜΑΤΩΝ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ

1ο Θέμα: ΄Ασκηση η μη αναστολής εκτέλεσης  της υπ΄αριθμό. 365/2014 απόφασης του Μονομελούς Πρωτοδικείου Λασιθίου
Εισηγητής :Νικόλαος Σφακιανάκης

2ο Θέμα : Απευθείας ανάθεση προμήθειας ανταλλακτικών οχημάτων Δήμου με τη διαδικασία του κατεπείγοντος.
Εισηγητής Μαρία Πετράκη

3ο Θέμα:΄ Απευθείας ανάθεση εκτέλεσης εργασιών επισκευής οχημάτων Δήμου με τη διαδικασία του κατεπείγοντος.
Εισηγητής Μαρία Πετράκη

4ο Θέμα: Mετάθεση της ημερομηνίας  της δημοπρασίας για την εκτέλεση του έργου «πολιτική προστασία 2014» (μίσθωση χωμ. Μηχανημάτων.
Εισηγητής :Μαρία Πετράκη

5o Θέμα :Επανάληψη διαγωνισμού του έργου Βελτίωση δρόμου Αη Γιάννη Θρυπτή.
Εισηγητής :Ελένη Κασωτάκη

6o θέμα :΄Ασκηση ή μη προσφυγής ενώπιον της επιτροπής άρθρου 152 του Ν. 3463 ΔΚΚ
Εισηγητής :κ. Φραντζεσκάκη Μαρία

7ο Θέμα:Κατάπτωση υπέρ  του Δήμου Ιεράπετρας του με αριθμό 9466/24-8-2009 γραμματίου συστάσεως παρακαταθήκης του ΤΠΚΔ