Συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου Ιεράπετρας στις 27.04.2015

Το Χαμόγελο του Παιδιού», ενόψει της νέας σχολικής χρονιάς, προσκαλεί φίλους και υποστηρικτές να επισκεφτούν
Η Επιτροπή Διαχείρισης του Κοινωνικού Παντοπωλείου Δήμου Ιεράπετρας, ο Συντονιστής Δημήτριος Μιχελάρος
Ο Πρόεδρος της Δημοτικής Επιτροπής Υγείας  Δήμου Ιεράπετρας
Από το Τμήμα  Προαγωγής της Δημόσιας Υγείας, Παιδείας, Δια Βίου Μάθησης,   και Αθλητισμού του Δήμου Ιεράπετρας ενημερώνουμε

Συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου Ιεράπετρας στις 27.04.2015

dimos-photomark-only-logoΔΗΜΟΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ
ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ
Ιεράπετρα 22.04.2015
Αρ. Πρωτ  4602

Προς : Τα Μέλη της Επιτροπής

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ

[dropcap]Π[/dropcap]ρόσκληση για δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου Ιεράπετρας, την 27 του μηνός Aπριλίου έτους 2015, ημέρα Δευτέρα και ώρα  9 πμ στο Δημοτικό Κατάστημα ,για συζήτηση και λήψη αποφάσεων στα συνημμένα θέματα της ημερήσιας διάταξης, σύμφωνα με τις σχετικές διατάξεις του άρθρου 75 του Ν.3852/2010 (ΦΕΚ Α’ 87).

ΠΙΝΑΚΑΣ ΘΕΜΑΤΩΝ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ

Θέμα 1ο :΄Εγκριση πρακτικών δημοπρασίας  για την εκμίσθωση του  αναψυκτηρίου στο  πευκοδάσος ΑΝΑΨΥΧΗΣ «ΑΠΗΓΑΝΙΑΣ» στον Κουτσουρά της ΤΚ Σταυροχωρίου.

Θέμα 2ο: Απευθείας ανάθεση προμήθειας ανταλλακτικών οχημάτων Δήμου με τη διαδικασία του κατεπείγοντος.

Θέμα 3ο: Απευθείας ανάθεση εκτέλεσης εργασιών επισκευής οχημάτων Δήμου με τη διαδικασία του κατεπείγοντος.

Θέμα 4ο: Εγκριση πρακτικού οικονομικής  αξιολόγησης για Τηλεματική Διαχείριση  Απορριμματοφόρων Δήμου Ιεράπετρας»

Θέμα 5ο:Συγκρότηση επιτροπής διαγωνισμού για την ασφάλιση οχημάτων

Θέμα 6ο: Συγκρότηση επιτροπής διαγωνισμού για την  εκτέλεση εργασιών επισκευής οχημάτων Δήμου.

Θέμα 7ο :Καθορισμός των όρων της δημοπρασίας για την ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΕΙΔΩΝ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑΣ, ΥΓΙΕΙΝΗΣ ΚΑΙ ΕΥΠΡΕΠΙΣΜΟΥ και ΛΟΙΠΩΝ ΕΙΔΩΝ ΥΓΙΕΙΝΗΣ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑΣ ” του Δήμου και των Ν.Π.Δ.Δ.  (Ν.Π.Δ.Δ. ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α. Ιεράπετρας).

Θέμα 8ο :Εγκριση πρακτικών δημοπρασίας για την Πρόσβαση ΑΜΕΑ στις περιαστικές ακτές Ιεράπετρας -Yποέργο 2ο -Προμήθεια εξοπλισμού’’.

Θέμα 9ο: Εξέταση αίτησης Ι. Φωνιαδάκη

Θέμα 10: Τροποποίηση προυπολογισμού – τεχνικού προγράμματος οικ. έτους 2015.

Θέμα 11ο: ΄Εγκριση απόδοσης λογαριασμού για πάγια προκαταβολή προέδρων τοπικών κοινοτήτων.

Θέμα 12: Εξέταση  Ένστασης κατά της Διακήρυξης για την  «Εγκατάσταση επεξεργασίας και διάθεσης λυμάτων οικισμού Σχινοκαψάλων Δήμου Ιεράπετρας .

Θέμα 13ο: Καθορισμός των όρων της δημοπρασίας  για την εκμίσθωση του  Δημοτικού   ακινήτου(εξοχικού κέντρου)στη θέση Νεράιδα της Τοπικής Κοινότητας Καλαμαύκας

Θέμα 14: : Καθορισμός των όρων της δημοπρασίας  για την εκμίσθωση του  Δημοτικού   ακινήτου (εξοχικού ακινήτου )στη θέση Δρυγιές της Τοπικής Κοινότητας Ανατολής

Θέμα 15ο:Τριμηνιαία έκθεση εκτέλεσης προϋπολογισμού  1ου τριμήνου 2015

Θέμα 16ο: ΄Εγκριση πρακτικών δημοπρασίας για την εκτέλεση της εργασίας «Μεταφορά των ανακυκλώσιμων υλικών  στο ΚΔΑΥ Ηρακλείου».

Ο Πρόεδρος της Οικονομικής Επιτροπής

[xyz-ihs snippet=”Dimarxos-Theodosios”]