Συνεδρίαση της Σχολικής Επιτροπής Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης στις 30.03.2015

Η Ιεράπετρα εντάχθηκε  πλέον και επίσημα στην Ευρωπαϊκή Ομοσπονδία Ναπολεόντειων Πόλεων ως το τεσσαρακοστό έβδομο
Σε λίγες μέρες θα χτυπήσει το κουδούνι για τη νέα σχολική χρονιά και στο Κοινωνικό Παντοπωλείο του Δήμου Ιεράπετρας
Το Σύνολο Νυκτών & Τοξοτών Οργάνων Κρήτης παρουσιάζει τη μουσικοχορευτική παράσταση: "Καλήν Εσπέραν Αφεντάδες"
Συνεχίζονται οι εγγραφές στα Κέντρα Δημιουργικής Απασχόλησης (ΚΔΑΠ) του Δήμου Ιεράπετρας

Ιδιαίτερης σημασίας η σημερινή μέρα για την Ιεράπετρα καθώς το απόγευμα, σε ειδική τελετή, υπογράφεται το πρωτόκολλο ένταξης της πόλης, στην Ευρωπαϊκή Ομοσπονδία Ναπολεόντειων Πόλεων. Την εκδήλωση θα τιμήσει με την παρουσία του ο ιδρυτής και επίτιμος  πρόεδρος της Ομοσπονδίας και εξ αίματος συγγενής του Μεγάλου Ναπολέοντα κ. Κάρολος Βοναπάρτης,  ο οποίος  μαζί με τον […]

Συνεδρίαση της Σχολικής Επιτροπής Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης στις 30.03.2015

dimos-photomark-only-logoΔΗΜΟΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ
Σχολική Επιτροπή Α/Βάθμιας Εκπαίδευσης
Ιεράπετρα 26.03.2015
Αρ. Πρωτ 105[xyz-ihs snippet=”divclearboth”]

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΕ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ

[dropcap]Π[/dropcap]ρόσκληση για συνεδρίαση της Σχολικής Επιτροπής Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης του Δήμου Ιεράπετρας στις 30 Μαρτίου 2015 ημέρα Δευτέρα και ώρα 13.00 στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού μας Συμβουλίου στο ισόγειο του κτιρίου «Μελίνα Μερκούρη» .

ΠΙΝΑΚΑΣ ΘΕΜΑΤΩΝ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗΣ

1. Προκήρυξη Πλειοδοτικού Διαγωνισμού για την εκμίσθωση του κυλικείου στο δημοτικό σχολείο Παχείας Άμμου.
  2. Προκήρυξη Πλειοδοτικού Διαγωνισμού για την εκμίσθωση του κυλικείου στο δημοτικό σχολείο   Μακρύ Γιαλού.
  3. Συγκρότηση Επιτροπής διενέργειας Διαγωνισμού για την εκμίσθωση του κυλικείου του δημοτικού σχολείου Παχείας Άμμου.
  4. Συγκρότηση Επιτροπής διενέργειας Διαγωνισμού για την εκμίσθωση του κυλικείου του δημοτικού σχολείου Μακρύ Γιαλού.
  5. Έγκριση αντικατάστασης πλαστικού δαπέδου στο ΕΕΕΕΚ Ιεράπετρας και ανάληψη της σχετικής δαπάνης.
  6. Έγκριση ελαιοχρωματισμού περίφραξης του δημοτικού σχολείου Μακρύ Γιαλού και ανάληψη της σχετικής δαπάνης
  7. Έγκριση τοποθέτησης ντεπόζιτου νερού ύδρευσης στο νηπιαγωγείο Κεντριού και ανάληψη της σχετικής δαπάνης
  8. Έγκριση τοποθέτησης ντεπόζιτου νερού ύδρευσης στο δημοτικό σχολείο Κεντριού και ανάληψη της σχετικής δαπάνης
  9. Παραχώρηση χρήσης δημοτικού σχολείου Καλαμαύκας στο Σώμα Ελλήνων Προσκόπων.
  10. Παραχώρηση χρήσης δημοτικού σχολείου Κουτσουρά για προπόνηση ομάδων πετοσφαίρισης .
  11. Αποδοχή δωρεάς πετρελαίου θέρμανσης στο ΕΕΕΕΚ Ιεράπετρας από το μη κερδοσκοπικό σωματείο «ΔΕΣΜΟΣ»
  12. Συντήρηση – αναγόμωση πυροσβεστήρων των σχολείων.

[xyz-ihs snippet=”Ntararas”]

[separator top=”40″ style=”shadow”]