ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΗΣ ΑΝΤΙΔΗΜΑΡΧΟΥ ΧΡΥΣΑΣ ΧΑΤΖΗΜΑΡΚΑΚΗ ΣΕ ΨΕΥΔΗ ΔΗΜΟΣΙΕΥΜΑΤΑ

Σας προσκαλούμε στις 22/05/2024, ημέρα Τετάρτη και ώρα 13:00 σε τακτική συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής
19 Μαΐου, μια ιστορική και σημαντική μέρα για ολόκληρο τον Ελληνισμό απανταχού της γης.
Ο Οργανισμός «Το Χαμόγελο του Παιδιού»  σε συνεργασία με την 7η Υγειονομική Περιφέρεια Κρήτης, τον Ιατρικό
Σας προσκαλούμε στις 21/5/2024, ημέρα Τρίτηκαι ώρα 13:30 σε τακτική συνεδρίαση της
Γνωστοποίηση εκλογικών τμημάτων και καταστημάτων ψηφοφορίας για την ανάδειξη των μελών του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου της 9ης Ιουνίου 2024

ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΗΣ ΑΝΤΙΔΗΜΑΡΧΟΥ ΧΡΥΣΑΣ ΧΑΤΖΗΜΑΡΚΑΚΗ ΣΕ ΨΕΥΔΗ ΔΗΜΟΣΙΕΥΜΑΤΑ

Με λύπη μου διαβάζω δημοσιεύματα σχετικά με περίπτωση  που χειρίζεται η Κοινωνική Υπηρεσία του Δήμου Ιεράπετρας, τα οποία δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα. Μάλιστα, διαπίστωσα ότι διαστρεβλώνονται ακόμα και οι δικές μου δηλώσεις.

Για πολλοστή φορά, λοιπόν και προς αποφυγή περαιτέρω παρεξηγήσεων αναφέρω ότι:

«Η διαδικασία είναι σε εξέλιξη, σεβόμαστε την οικογένεια καθώς και το απόρρητο των αρμόδιων Υπηρεσιών. Οτιδήποτε άλλο δε βοηθά την οικογένεια και σίγουρα όχι τα παιδιά.

Παρακαλείστε να αποσύρετε τα αναληθή δημοσιεύματα που σε καμία περίπτωση δε στηρίζουν το έργο των αρμοδίων και να επιδείξετε τη δέουσα ευαισθησία και σοβαρότητα για ένα τόσο σοβαρό ζήτημα. Στόχος όλων μας πρέπει να είναι η έμπρακτη στήριξη των συνανθρώπων μας και η ενίσχυση της κοινωνικής αλληλεγγύης και όχι να οδηγούμαστε σε διαπόμπευση ανθρώπων και σε καταπάτηση της αξιοπρέπειάς τους».

Η Αντιδήμαρχος

Χατζημαρκάκη Χρυσούλα.