ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΗΣ ΑΝΤΙΔΗΜΑΡΧΟΥ ΧΡΥΣΑΣ ΧΑΤΖΗΜΑΡΚΑΚΗ ΣΕ ΨΕΥΔΗ ΔΗΜΟΣΙΕΥΜΑΤΑ

Αναλύσεις νερού ύδρευσης
Ολοήμερη «Μουσική Εκδήλωση  στην Άμμο» για Νέους και ‘’Nέους ‘’ Από τις 17:00 μέχρι όπου πάει….
Ανακοινώνουμε ότι  η θεατρική παράσταση«Δείπνο Ηλιθίων» που ήταν προγραμματισμένη να πραγματοποιηθεί
Η  Διεύθυνση Ύδρευσης  Άρδευσης  Αποχέτευσης του Δήμου Ιεράπετρας ενημερώνει ότι λόγω βλάβης  στον κεντρικό

ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΗΣ ΑΝΤΙΔΗΜΑΡΧΟΥ ΧΡΥΣΑΣ ΧΑΤΖΗΜΑΡΚΑΚΗ ΣΕ ΨΕΥΔΗ ΔΗΜΟΣΙΕΥΜΑΤΑ

Με λύπη μου διαβάζω δημοσιεύματα σχετικά με περίπτωση  που χειρίζεται η Κοινωνική Υπηρεσία του Δήμου Ιεράπετρας, τα οποία δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα. Μάλιστα, διαπίστωσα ότι διαστρεβλώνονται ακόμα και οι δικές μου δηλώσεις.

Για πολλοστή φορά, λοιπόν και προς αποφυγή περαιτέρω παρεξηγήσεων αναφέρω ότι:

«Η διαδικασία είναι σε εξέλιξη, σεβόμαστε την οικογένεια καθώς και το απόρρητο των αρμόδιων Υπηρεσιών. Οτιδήποτε άλλο δε βοηθά την οικογένεια και σίγουρα όχι τα παιδιά.

Παρακαλείστε να αποσύρετε τα αναληθή δημοσιεύματα που σε καμία περίπτωση δε στηρίζουν το έργο των αρμοδίων και να επιδείξετε τη δέουσα ευαισθησία και σοβαρότητα για ένα τόσο σοβαρό ζήτημα. Στόχος όλων μας πρέπει να είναι η έμπρακτη στήριξη των συνανθρώπων μας και η ενίσχυση της κοινωνικής αλληλεγγύης και όχι να οδηγούμαστε σε διαπόμπευση ανθρώπων και σε καταπάτηση της αξιοπρέπειάς τους».

Η Αντιδήμαρχος

Χατζημαρκάκη Χρυσούλα.