ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΓΙΑ ΑΣΤΕΓΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΥΣΩΝΑ

Σας προσκαλούμε στις 22/05/2024, ημέρα Τετάρτη και ώρα 13:00 σε τακτική συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής
19 Μαΐου, μια ιστορική και σημαντική μέρα για ολόκληρο τον Ελληνισμό απανταχού της γης.
Ο Οργανισμός «Το Χαμόγελο του Παιδιού»  σε συνεργασία με την 7η Υγειονομική Περιφέρεια Κρήτης, τον Ιατρικό
Σας προσκαλούμε στις 21/5/2024, ημέρα Τρίτηκαι ώρα 13:30 σε τακτική συνεδρίαση της
Γνωστοποίηση εκλογικών τμημάτων και καταστημάτων ψηφοφορίας για την ανάδειξη των μελών του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου της 9ης Ιουνίου 2024

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΓΙΑ ΑΣΤΕΓΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΥΣΩΝΑ

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Ο Δήμος Ιεράπετρας ενημερώνει ότι, κατά την διάρκεια των υψηλών θερμοκρασιών και συνθηκών καύσωνα, για τη φιλοξενία ανθρώπων που βρίσκονται σε καθεστώς αστεγίας, θα παραμένει ανοικτός και  με αυστηρή τήρηση των υγειονομικών πρωτοκόλλων, ο κλιματιζόμενος χώρος του ΚΑΠΗ Ιεράπετρας, στην οδό Πλουμίδου 44 Λαμπράκη, από τις 10.00 το πρωί έως τις 7.00 το απόγευμα.

Παράλληλα,  θα διανέμονται  φιάλες νερού σε αστέγους που δεν επιθυμούν να μεταβούν στη δομή του ΚΑΠΗ Ιεράπετρας.

Συνολικά συστήνεται στους πολίτες, η αποφυγή άσκοπων μετακινήσεων, η ένδυση με ανοιχτόχρωμα ρούχα, η χρήση καπέλου και γυαλιών ηλίου καθώς η λήψη άφθονων υγρών.

Η Αντιδήμαρχος

Χρυσούλα Χατζημαρκάκη