ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ Δ/ΝΣΗ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ & ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑΣ

Αναλύσεις νερού ύδρευσης
Ολοήμερη «Μουσική Εκδήλωση  στην Άμμο» για Νέους και ‘’Nέους ‘’ Από τις 17:00 μέχρι όπου πάει….
Ανακοινώνουμε ότι  η θεατρική παράσταση«Δείπνο Ηλιθίων» που ήταν προγραμματισμένη να πραγματοποιηθεί
Η  Διεύθυνση Ύδρευσης  Άρδευσης  Αποχέτευσης του Δήμου Ιεράπετρας ενημερώνει ότι λόγω βλάβης  στον κεντρικό

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ Δ/ΝΣΗ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ & ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑΣ

ΔΗΜΟΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ

Δ/ΝΣΗ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ & ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑΣ

Ιεράπετρα : 5/12/2022

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Η Υπηρεσία Καθαριότητας ενημερώνει τους δημότες ότι αύριο Τρίτη 6 Δεκεμβρίου 2022, δε θα γίνει αποκομιδή απορριμμάτων  στην πόλη και τις Τοπικές μας Κοινότητες, γιατί  λόγω της αργίας στην πόλη του Αγίου Νικολάου ο ΧΥΤΑ θα είναι κλειστός.   Επίσης, αυτές τις μέρες η αποκομιδή δε θα γίνει κανονικά λόγω βλαβών στον εξοπλισμό μεταφοράς απορριμμάτων.

Για το λόγο αυτό παρακαλούμε τους δημότες να εναποθέτουν όσο το δυνατόν λιγότερα απορρίμματα στους κάδους προκειμένου ο Δήμος να παραμείνει καθαρός.

Η Υπηρεσία Καθαριότητας θα καταβάλει κάθε δυνατή προσπάθεια, να κρατήσει την πόλη και τα χωριά μας καθαρά.

Η ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ Η ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΤΟΥ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΥΓΕΙΑ, ΕΙΝΑΙ  ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ , ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΘΕΣΗ ΟΛΩΝ ΜΑΣ .

Η Αντιδήμαρχος

Μαρία Ρουμελιωτάκη