ΔΕΛΤΙΟ  ΤΥΠΟΥ Ομάδα  Κρουστών του  Δήμου

Σας προσκαλούμε στις 15/04/2024, ημέρα Δευτέρα και ώρα 13:00 σε τακτική συνεδρίαση της
Το ΚΑΠΗ Δήμου Ιεράπετρας διοργανώνει διήμερη εκδρομή στην περιοχή του Ρεθύμνου στις 21-4-2024.

ΘΕΜΑ: Πρόσκληση σε  συνεδρίαση  Σας προσκαλούμε στις 15/04/2024, ημέρα Δευτέρακαι ώρα 14:00 σε τακτική συνεδρίαση της Σχολικής Επιτροπής Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης  Δήμου Ιεράπετρας που θα διεξαχθεί στο Δημοτικό Κατάστημα Δημοκρατίας 31 στην  αίθουσα συνεδριάσεων στον 1ο όροφο για τη συζήτηση και λήψη αποφάσεων  στα παρακάτω θέματα:      Εσωτ. διανομή:         1. Γραφείο κ. Δημάρχου 2. […]

Εκπόνηση Μελέτης (Τ.Χ.Σ)
Ο Δήμος Ιεράπετρας ανακοινώνει την πρόσληψη, με σύμβαση εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου,

ΔΕΛΤΙΟ  ΤΥΠΟΥ Ομάδα  Κρουστών του  Δήμου

ΔΕΛΤΙΟ  ΤΥΠΟΥ

Η Ομάδα  Κρουστών του  Δήμου   Ιεράπετρας στο  πλαίσιο  του  προγράμματος του  Πανεπιστήμιου  Κρήτης «Τέχνη του  ρυθμού» σε  συνεργασία με  τον  Σύλλογο  Μικρασιατών Ιεράπετρας, τον  Σύλλογο  Φίλων Θεάτρου  Ιεράπετρας και την αρωγή  του Συλλόγου Ατόμων  με Αναπηρίες  Γονέων &  Φίλων «Γεώργιος  Σουργιαδάκης»

Παρουσιάζουν

Τη μουσική  παράσταση

«ΚΑΛΗΣΠΕΡΙΖΩ …ΦΕΡΝΟΝΤΑΣ ΑΓΕΡΑ  ΜΥΡΩΜΕΝΟ»

Την ΚΥΡΙΑΚΗ 14/01/2024

Ώρα 7:30 μ.μ στην αίθουσα “Μελίνα Μερκούρη”

Είσοδος Ελεύθερη

Είναι  μια  παράσταση με Τραγούδια, Κάλαντα, Ρυθμούς  και  Κείμενα

από την  Ελλάδα,  την Ιρλανδία  και  τη Μικρά  Ασία.

Η πολυπληθής ομάδα των κρουστών του Δήμου μας με Ιρλανδέζικους και  άλλους  ρυθμούς, συναντά  τη Χορωδία  των  Μικρασιατών  με τραγούδια και   κάλαντα  από  τις  αξέχαστες  πατρίδες  και  με  επιλεγμένα  κείμενα  από  τον ΣΦΘΙ δημιουργούν μια ιδιαίτερη και ξεχωριστή  μουσική παράσταση.

Την επιμέλεια της «Ομάδας Κρουστών»  έχει ο  Γιάννης Παπατζανής.

Την επιμέλεια της «Χορωδίας των Μικρασιατών» έχει ο  Γιάννης  Αρώνης.

Τα  κείμενα  επιμελούνται  και  αποδίδουν μέλη του  Σ.Φ. Θεάτρου Ιεράπετρας.

Την εκδήλωση πλαισιώνουν οι  μουσικοί:

Γιώργος  Ζαχαριουδάκης: Πνευστά  και  Τοξοτά  έγχορδα.

Στέλιος  Συκάκης: Λαούτο

Η εκδήλωση έχει  σκοπό στην  ενημέρωση και  ευαισθητοποίηση σε  θέματα ΑμεΑ. Στο  πλαίσιο  αυτό  στο  φουαγέ  του  ΜΕΛΙΝΑ θα  εκτεθούν δημιουργίες από τους  ωφελούμενους  της δομής  ΚΔΑΠ ΜΕΑ Ιεράπετρας.

Η Αντιδήμαρχος Κοινωνικής Πολιτικής και Καλλιτεχνικών Δραστηριοτήτων

Φωτεινή Περακάκη