ΔΗΜΟΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ
ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ
11-1-2024
ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
«Το ενδιαφέρον μας για τα άτομα της τρίτης ηλικίας θεωρείται δεδομένο. Οι ηλικιωμένοι πρέπει να αισθάνονται πως η κοινωνία δεν τους παραμελεί και εμείς ως Δήμος θα είμαστε δίπλα τους», δήλωσε ο Δήμαρχος Ιεράπετρας κ. Εμμανουήλ Φραγκούλης στο πλαίσιο της συνάντησης που είχε με τον Σύλλογο Φίλων Ατόμων Τρίτης Ηλικίας. Στη συνάντηση παραβρέθηκαν οι αντιδήμαρχοι κ. Ανδρέας Σκουλούδης και κα. Φωτεινή Περακάκη, ο πρόεδρος κ. Ν. Μιαούλης και μέλη του Δ.Σ. του Συλλόγου και ο νομικός τους εκπρόσωπος κ. Μάνος Καλαϊτζάκης. Συζητηθήκαν βασικά θέματα που απασχολούν το Σύλλογο και εκφράστηκε η διάθεση για συνεργασία, όπου κριθεί αναγκαίο.
![](https://dimos-ierapetras.gr/wp-content/uploads/2024/01/ΔΗΜΑΡΧΟΣ-Σύλλογος-Φίλων-ατόμων-τρίτης-ηλικίας-1.jpg)