Δράση της Υπηρεσίας Περιβάλλοντος & Καθαριότητας με το Λούνα Παρκ Ανακύκλωσης της ΕΕΑΑ

Αναλύσεις νερού ύδρευσης
Ολοήμερη «Μουσική Εκδήλωση  στην Άμμο» για Νέους και ‘’Nέους ‘’ Από τις 17:00 μέχρι όπου πάει….
Ανακοινώνουμε ότι  η θεατρική παράσταση«Δείπνο Ηλιθίων» που ήταν προγραμματισμένη να πραγματοποιηθεί
Η  Διεύθυνση Ύδρευσης  Άρδευσης  Αποχέτευσης του Δήμου Ιεράπετρας ενημερώνει ότι λόγω βλάβης  στον κεντρικό

Διασκεδάζουμε και μαθαίνουμε!!!

Ξανά το λούνα παρκ της Ανακύκλωσης στο Δήμο μας.

Ευχαριστούμε την ΕΕΑΑ για την ανταπόκρισή της στο αίτημα μας.

Στη σημερινή δράση συμμετείχαν μαθητές και μαθήτριες των δημοτικών σχολείων του Δήμου μας.

Τα κριτήρια συμμετοχής των συγκεκριμένων σχολείων ήταν η συμμετοχή τους στο πρόγραμμα ανακύκλωσης βιβλίων που είχε πραγματοποιηθεί στο πλαίσιο της Παγκόσμιας Ημέρας Περιβάλλοντος 2022.

Την πρώτη θέση την είχε καταλάβει το δημοτικό σχολείο Νέας Ανατολής,  τη δεύτερη θέση το δημοτικό σχολείο Κάτω Χωριού, την τρίτη θέση το 4ο δημοτικό σχολείο,  την τέταρτη θέση το 5ο δημοτικό σχολείο ,τη πεμπτη θέση το 1ο δημοτικό και την 6η θέση το 2ο δημοτικό σχολείο.

Ευχαριστούμε όλους τους μαθητές και μαθήτριες τους γονείς τους αλλά και όλους τους εκπαιδευτικούς που συνόδευσαν τα παιδιά και συμμετείχαν όλοι μαζί σ αυτήν την όμορφη και ενδιαφέρουσα δράση…..

Όλα τα παιδιά έμειναν κατενθουσιασμενα…..

Υποσχεθήκαμε ότι θα προσπαθήσουμε να συνεχίσουμε τις δράσεις μας και με άλλα θέματα που αφορούν τη διαχείριση των απορριμμάτων….

Επίσης βραβευσαμε τα τρία πρώτα σχολεία με χρηματικό ποσό για αγορά νέων βιβλίων για τους μαθητές των σχολείων….

Συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες!!!!

Η Υπηρεσια Καθαριοτητας και Περιβάλλοντος σε συνεργασία με την Αβαθμια Σχολικη Επιτροπη του Δήμου Ιεράπετρας θα συνεχίσουμε να ενημερώνουμε όλους τους μαθητές με παρόμοιες δράσεις ……

Συνεχίζουμε…….

Η αρμόδια Αντιδήμαρχος