Ευχαριστήριο του Κοινωνικού Παντοπωλείο για το μήνα Δεκέμβριο

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                           Ιεράπετρα 15/4/2024 ΝΟΜΟΣ ΛΑΣΙΘΙΟΥ                                                                        ΔΗΜΟΣ  ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ     ΤΜΗΜΑ  ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ  – ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΠΟΛΙΤΩΝ                                                                  για την                                        ΕΝΑΡΞΗ ΤΗΣ ΑΝΤΙΠΥΡΙΚΗΣ  ΠΕΡΙΟΔΟΥ Ενημερώνουμε του δημότες μας ότι δημοσιεύθηκε στο  ΦΕΚ 2229/12-4-2024 τ Β΄ η Απόφαση του Συντονιστή Επιχειρήσεων Βορείου, Νοτίου Αιγαίου και Κρήτης, σύμφωνα με το οποίο,  η έναρξη της απαγόρευσης της […]

Σας προσκαλούμε στις  26  Απριλίου 2024,ημέρα Παρασκευή και ώρα 19:00 σε ειδική, δημόσια συνεδρίαση,
Σας προσκαλούμε, σε  τακτική συνεδρίαση, την 19η  Απριλίου 2024,  ημέρα Παρασκευή και ώρα 12:30 στη μικρή αίθουσα Μελίνα Μερκούρη  με θέματα:
Το Δημοτικό Συμβούλιο Ιεράπετρας, μετά το άγγελμα του θανάτου του συντοπίτη μας Νικολάου Χαραλαμπάκη,
Σας προσκαλούμε στις 15/04/2024, ημέρα Δευτέρα και ώρα 13:00 σε τακτική συνεδρίαση της

18.1.2024

ΜΗΝΑΣ:ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ 2023

Η Επιτροπή Διαχείρισης του Κοινωνικού Παντοπωλείου Δήμου Ιεράπετρας, και το Προσωπικό της Δομής,  ευχαριστούν θερμά τις επιχειρήσεις, τους συλλόγους, τους φορείς και τους πολίτες που ενίσχυσαν και στήριξαν με τις προσφορές τους, το μήνα Δεκέμβριο, το κοινωνικό έργο που καθημερινά επιτελεί. Συγκεκριμένα:

-Την Ενορία και τους Ενορίτες του Μακρύ Γιαλού για την προσφορά ενδυμάτων ,υποδημάτων και βρεφικών ειδών.

-Τον Δικηγορικό Σύλλογο Λασιθίου  για την προσφορά ενδυμάτων ,υποδημάτων και παιχνιδιών .

-Τον Σύλλογο <Η Κρήτη Δίνει Ζωή> για την προσφορά διάφορων ειδών.

-Το  σούπερ Μάρκετ Σύνκα  για την προσφορά τροφίμων.

-Το Φούρνο  Χατζηιωάννου για την διάθεση άρτου.

-Το αρτοποιείο ΒΕΤΕΡΑΝΟ για την διάθεση παξιμαδιών.

-Την κυρία Πηγιάκη Μαρία και τον κύριο Πηγιάκη Φίλιππο για την προσφορά τους σε λάδι.

-Την κυρία Αδριανή Παναγιωτόπουλου που μαζί με τα παιδιά της χάρισαν καινούρια παιχνίδια για τα παιδιά της Δομής.

Τους πολίτες:  Jurgen Shrauz, , Κλαίρη Χείλιου Μαρινάκη,Χαλέπη Ιωάννη ,Μοναχού Κατερίνα, Πηγιάκη Ρέα καθώς και όλους όσοι επέλεξαν να διατηρήσουν την ανωνυμία τους.

Η Αντιδήμαρχος Φωτεινή Περακάκη