Ευχαριστήριο του Κοινωνικού Παντοπωλείο για το μήνα Δεκέμβριο

ΣΑΒΒΑΤΟ 13 ΙΟΥΛΙΟΥ ΕΠΙΣΚΟΠΗ Παραδοσιακοί χοροί και μουσική  ΚΡΗΤΗ  – ΠΟΝΤΟΣ   ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ  ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ Με τη χορευτική ομάδα  της  ΛΕΣΧΗΣ ΠΟΝΤΙΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ με χοροδιδάσκαλο τη  Ματίνα Τσουφίδου και τη   σχολή παραδοσιακών χορών του  Δημήτρη Καπαράκη  με το  συγκρότημα  του Γιάννη Λεμονάκη. Συνδιοργάνωση: Περιφέρεια Κρήτης – Δήμος Ιεράπετρας Πλατεία Επισκοπής – Είσοδος ελεύθερη Έναρξη: 21:00 μ.μ ΓΡΑ […]

Στα πλαίσια του Χρηματοδοτικού Προγράμματος «ΔΡΑΣΕΙΣ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΟΥ ΙΣΟΖΥΓΙΟΥ» του Πράσινου Ταμείου υπογράφτηκε στις 27/1/2023
Το ΚΔΑΠ ΑΜΕΑ Ιεράπετρας προσκαλεί όλους  μας  να  «Λερωθούμε» παίζοντας,
Σας ενημερώνουμε ότι η  εκδήλωση με τη χορευτική ομάδα  της  Λέσχης  Ποντίων Καβάλας με χοροδιδάσκαλο τη
Λόγω βλάβης, δεν έγινε ζωντανή μετάδοση σε όλη την διάρκεια του Δημοτικού στις 10/07/2024.

18.1.2024

ΜΗΝΑΣ:ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ 2023

Η Επιτροπή Διαχείρισης του Κοινωνικού Παντοπωλείου Δήμου Ιεράπετρας, και το Προσωπικό της Δομής,  ευχαριστούν θερμά τις επιχειρήσεις, τους συλλόγους, τους φορείς και τους πολίτες που ενίσχυσαν και στήριξαν με τις προσφορές τους, το μήνα Δεκέμβριο, το κοινωνικό έργο που καθημερινά επιτελεί. Συγκεκριμένα:

-Την Ενορία και τους Ενορίτες του Μακρύ Γιαλού για την προσφορά ενδυμάτων ,υποδημάτων και βρεφικών ειδών.

-Τον Δικηγορικό Σύλλογο Λασιθίου  για την προσφορά ενδυμάτων ,υποδημάτων και παιχνιδιών .

-Τον Σύλλογο <Η Κρήτη Δίνει Ζωή> για την προσφορά διάφορων ειδών.

-Το  σούπερ Μάρκετ Σύνκα  για την προσφορά τροφίμων.

-Το Φούρνο  Χατζηιωάννου για την διάθεση άρτου.

-Το αρτοποιείο ΒΕΤΕΡΑΝΟ για την διάθεση παξιμαδιών.

-Την κυρία Πηγιάκη Μαρία και τον κύριο Πηγιάκη Φίλιππο για την προσφορά τους σε λάδι.

-Την κυρία Αδριανή Παναγιωτόπουλου που μαζί με τα παιδιά της χάρισαν καινούρια παιχνίδια για τα παιδιά της Δομής.

Τους πολίτες:  Jurgen Shrauz, , Κλαίρη Χείλιου Μαρινάκη,Χαλέπη Ιωάννη ,Μοναχού Κατερίνα, Πηγιάκη Ρέα καθώς και όλους όσοι επέλεξαν να διατηρήσουν την ανωνυμία τους.

Η Αντιδήμαρχος Φωτεινή Περακάκη