ΚΑΛΕΣΜΑ ΔΗΜΑΡΧΟΥ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΕΣ. ΑΣ ΔΩΣΟΥΜΕ ΔΥΝΑΜΙΚΑ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΤΟ ΠΑΡΩΝ  ΣΤΗΝ AGROEXPO IΕΡΑΠΕΤΡΑ 2021

Σύσκεψη υπό την Υφυπουργό Εσωτερικών Βιβή Χαραλαμπογιάννη, τον Γενικό Γραμματέα Αιγαίου και Νησιωτικής

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΥΔΡΕΥΣΗΣ ΑΡΔΕΥΣΗΣ ΑΠΟΧΕΤΕΥΣΗΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ Η  Διεύθυνση Ύδρευσης  Άρδευσης  Αποχέτευσης του Δήμου Ιεράπετρας ενημερώνει ότι λόγω σπασίματος στον κεντρικό αγωγό ύδρευσης θα παρουσιαστούν προβλήματα υδροδότησης σε αρκετές περιοχές, από  Νέα Ανατολή, Στόμιο έως και την πόλη της Ιεράπετρας.   Συνεργείο της Υπηρεσίας εργάζεται στο σημείο για την αποκατάσταση της ζημιάς.  Ευχαριστούμε για την κατανόηση. Ο […]

Τις υπηρεσίες τους προσέφεραν στο Νοσοκομείο Ιεράπετρας  19 Αμερικανοί φοιτητές Ιατρικών Επιστημών
«Νιώθουμε ιδιαίτερη χαρά όταν μαθητές με τους εκπαιδευτικούς τους μας επισκέπτονται και γεμίζουν με χαρά και χαμόγελα το Δημαρχείο»,
Ο  Δήμαρχος Εμμανουήλ Φραγκούλης συναντήθηκε με  τον πρόεδρο Κωστή Πανταζή και μέλη του Δ.Σ. του Επιστημονικού Συλλόγου Ελεύθερων Επαγγελματιών

Για τέταρτη φορά η AgroExpo διοργανώνεται στην Ιεράπετρα με στόχο την ανάδειξη και την προώθηση νέων ιδεών, καινοτόμων πρακτικών και σύγχρονων τεχνολογιών στον πρωτογενή τομέα, τη προβολή και τη στήριξη της συνεργασίας των αγροτικών επιχειρήσεων.

Η θετικότατη ανταπόκριση κοινού και εκθετών από όλη την Ελλάδα τα προηγούμενα χρόνια, ώθησαν τον Δήμο Ιεράπετρας να στηρίξει τη διοργάνωση της Έκθεσης και φέτος,  σε συνεργασία με το Εμπορικό Επιμελητήριο Λασιθίου και την Περιφέρεια Κρήτης δημιουργώντας  μάλιστα ένα νέο, ανακαινισμένο χώρο, στο χώρο της πρώην ΑΓΡΕΞ.

Μέσα στο πλαίσιο της γενικότερης αυτής της προσπάθειας προσκαλώ όλους τους Γεραπετρίτες, τους Λασιθιώτες και ιδιαίτερα τον αγροτικό κόσμο της Κρήτης να συμμετέχουν και να ενισχύσουν έμπρακτα με την παρουσία τους την έκθεση, αποκομίζοντας οι ίδιοι πολλαπλά οφέλη και στηρίζοντας τα μοναδικά τοπικά προϊόντα, τους παραγωγούς και τις επιχειρήσεις της Κρήτης. Ας δώσουμε δυναμικά όλοι μαζί το παρών στην 4η AgroExpo Ιεράπετρα 2021, η οποία ανοίγει τις πύλες της στην Ιεράπετρα για τρεις ημέρες, από τις 17 έως τις 19 Σεπτεμβρίου. Ραντεβού, όλοι μαζί εκεί όπου θα χτυπάει  η «καρδιά» του πρωτογενούς τομέα.

Ο Δήμαρχος Ιεράπετρας

Θεοδόσης Καλαντζάκης