Κλειστός ο δρόμος στη θέση Σχίστρα Σελακάνου – Προσοχή στις ιρλανδικές διαβάσεις

Σας προσκαλούμε σε συνεδρίαση, την 24η Απριλίου 2024 ημέρα Τετάρτη και ώρα 12.00
Η Ολυμπιακή Φλόγα ξεκίνησε το ταξίδι της από την Αρχαία Ολυμπία με
Από το Δήμο Ιεράπετρας ανακοινώνεται ότι για τη διευκόλυνση των υποψηφίων ευρωβουλευτών
Η Ολυμπιακή Φλόγα ξεκίνησε το ταξίδι της από την Αρχαία Ολυμπία σηματοδοτώντας την αντίστροφη μέτρηση για την έναρξη των Ολυμπιακών Αγώνων 2024
Η Επιτροπή Διοργάνωσης Πολιτιστικών Εκδηλώσεων του Δήμου Ιεράπετρας πραγματοποίησε την

ΔΗΜΟΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ                                                                Ιεράπετρα 31 /1/2024

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ

ΤΜΗΜΑ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Θα θέλαμε να υπενθυμίσουμε στους πολίτες ότι ο δρόμος στη θέση «Σχίστρα Σελακάνου»  είναι ΚΛΕΙΣΤΟΣ μετά την εκτεταμένη κατολίσθηση που σημειώθηκε  τον Φεβρουάριο του 2023  λόγω της μεγάλης αδιάλειπτης επικινδυνότητας που παρουσιάζει.

Λόγω των παραπάνω καθώς και  της σημερινής νέας κατολίσθησης στη θέση «Σχίστρα Σελακάνου»  αλλά  και των έντονων βροχοπτώσεων και  χιονοπτώσεων που σημειώνονται στα ορεινά,  συνιστάται να αποφεύγονται οι  άσκοπες μετακινήσεις κατά την εκδήλωση των φαινομένων  καθώς είναι μεγάλος ο κίνδυνος πρόκλησης ατυχήματος.

Επιπλέον  εφιστούμε την προσοχή των δημοτών ώστε σε περίπτωση  έντονης βροχόπτωσης  να αποφεύγουν τη διέλευσή τους, πεζή ή με οχήματα από  τις ιρλανδικές διαβάσεις  γιατί θέτουν σε κίνδυνο τη  ζωή τους. Επιλέξτε εναλλακτικό δρόμο για τη μετακίνησή σας.

Ο αντιδήμαρχος Πολιτικής Προστασίας

Νεκτάριος Παπαδάκης