ΚΥΡΒΕΙΑ 2024 – Αλλαγές στο πρόγραμμα

Ο Δήμαρχος Ιεράπετρας κ. Εμμανουήλ Φραγκούλης σας προσκαλεί
Ο Δήμος Ιεράπετρας ανακοινώνει την πρόσληψη, με σύμβαση εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου,  δέκα τεσσάρων (14) ατόμων,

ΘΕΜΑ:  «Πρόσκληση σε Δ.Σ.» Σας προσκαλούμε, σε  τακτική συνεδρίαση, την 25η  Ιουλίου 2024,  ημέρα Πέμπτη και ώρα 12:30 στη μικρή αίθουσα Μελίνα Μερκούρη, 1Ος όροφος, επί της οδού Δημοκρατίας 31  με θέματα:

ΘΕΜΑ: Πρόσκληση σε τακτική συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής. Σας προσκαλούμε στις 23/07/2024, ημέρα Τρίτη και ώρα 13:00 σε τακτική συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής Δήμου Ιεράπετραςπου θα διεξαχθεί στο Δημοτικό Κατάστημα Δημοκρατίας 31 (Γραφείου Δημάρχου) στον 3ο όροφο για τη συζήτηση και λήψη αποφάσεων στα παρακάτω θέματα: 1 Διαγραφή τελών άρδευσης, λόγω λανθασμένων χρεώσεων της υπηρεσίας.(Εισηγητής: […]

ΚΥΡΒΕΙΑ 2024 – Αλλαγές στο πρόγραμμα

Σας ενημερώνουμε ότι η  εκδήλωση με τη χορευτική ομάδα  της  Λέσχης  Ποντίων Καβάλας με χοροδιδάσκαλο τη  Ματίνα Τσουφίδου και τη  σχολή παραδοσιακών χορών του  Δημήτρη Καπαράκη  με το  μουσικό  συγκρότημα  του Γιάννη Λεμονάκη που ήταν προγραμματισμένη από τον Πολιτιστικό και Φυσιολατρικό  Σύλλογο Ανατολής ακυρώθηκε  λόγω πένθους.  Η παραπάνω εκδήλωση   μεταφέρεται στην πλατεία της Επισκοπής την ίδια ημέρα και ώρα ( Σάββατο 13 Ιουλίου – Ώρα έναρξης 21.00). Είσοδος ελεύθερη.  Η εκδήλωση είναι συνδιοργάνωση της Περιφέρειας Κρήτης με το Δήμο Ιεράπετρας.

– Επίσης η παράσταση παιδικού θεάτρου από το Μικρό Θέατρο Λάρισας που ήταν προγραμματισμένη στις 12 Ιουλίου, ακυρώνεται με ευθύνη του σχήματος.

Η Αντιδήμαρχος κοινωνικής πολιτικής και καλλιτεχνικών δραστηριοτήτων

Φωτεινή Περακάκη