Με απόφαση του Δημάρχου Ιεράπετρας κλείνουν τα σχολεία του Δήμου

Σας προσκαλούμε στις 22/05/2024, ημέρα Τετάρτη και ώρα 13:00 σε τακτική συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής
19 Μαΐου, μια ιστορική και σημαντική μέρα για ολόκληρο τον Ελληνισμό απανταχού της γης.
Ο Οργανισμός «Το Χαμόγελο του Παιδιού»  σε συνεργασία με την 7η Υγειονομική Περιφέρεια Κρήτης, τον Ιατρικό
Σας προσκαλούμε στις 21/5/2024, ημέρα Τρίτηκαι ώρα 13:30 σε τακτική συνεδρίαση της
Γνωστοποίηση εκλογικών τμημάτων και καταστημάτων ψηφοφορίας για την ανάδειξη των μελών του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου της 9ης Ιουνίου 2024

Με απόφαση του Δημάρχου Ιεράπετρας κλείνουν τα σχολεία του Δήμου

Ύστερα από τον μεγάλο χθεσινό σεισμό των 5,8 ρίχτερ που συγκλόνισε την Κρήτη και μετά τους συνεχείς μετασεισμούς που σημειώθηκαν κατά τη διάρκεια της νύχτας και που κορυφώθηκαν με τον πρωινό σεισμό των 5,3 ρίχτερ, με αίσθημα ευθύνης απέναντι στους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς του Δήμου Ιεράπετρας, αποφασίσαμε με τη με αρ.1887/28.09.2021 απόφαση το κλείσιμο των σχολικών μονάδων τόσο της Πρωτοβάθμιας όσο και της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης για σήμερα, Τρίτη 28.09.2021.

Εφιστώ την προσοχή στους πολίτες τους οποίους και καλώ, ιδιαίτερα για το προσεχές διάστημα, να λαμβάνουν όλα τα απαραίτητα μέτρα σύμφωνα και με τις ανακοινώσεις της Πολιτικής Προστασίας.

Ο Δήμαρχος

Θεοδόσης Καλαντζάκης