Με το Σύλλογο Πολυτέκνων συναντήθηκε ο δήμαρχος Ιεράπετρας

Ο Δήμος Ιεράπετρας ανακοινώνει την πρόσληψη έξι (6) ατόμων ,  με σύμβαση εργασίας ιδιωτικού δικαίου
Ο Δήμος Ιεράπετρας ενημερώνει δημότες και επισκέπτες ότι το Δημοτικό Κατάστημα στη Δημοτική Ενότητα Μακρύ Γιαλού
Τις εκδηλώσεις μνήμης για την 81η  επέτειο του Ολοκαυτώματος και της καταστροφής των χωριών της Βιάννου
Εκδήλωση τιμής και μνήμης για την 81η   επέτειο του ολοκαυτώματος των Δυτικών Χωριών της Ιεράπετρας
Aποτελέσματα ΧΗΜΙΚΩΝ ΑΝΑΛΥΣΕΩΝ νερού ύδρευσης.

dimos-photomark-only-logoΔΗΜΟΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ
Ταχ.Δ/νση : Πλ.Κανουπάκη
Ταχ.κώδικας: 72200 Ιεράπετρα
Tηλέφωνο: 28423-40300
FAX: 28420-23999
e-mail: press@ierapetra.gov.gr

[separator top=”10″ style=”dotted”]

Ιεράπετρα 19.01.2015

Με το Σύλλογο Πολυτέκνων συναντήθηκε ο δήμαρχος Ιεράπετρας

Το Σύλλογο Πολυτέκνων Ιεράπετρας δέχτηκε στο γραφείο του ο δήμαρχος Ιεράπετρας, κ. Θεοδόσιος Καλαντζακής. Στη συνάντηση παραβρέθηκαν η πρόεδρος, κα. Ευαγγελία Κορνάρου, ο αντιπρόεδρος, κ. Χριστόφορος Φεργαδάκης, τα μέλη Ιωάννα Πιτροπάκη και Ζαχαρένια Γιανναδάκη, καθώς και η πρόεδρος της Ελεκτικής Επιτροπής, Ευγενία Παρσωτάκη και το μέλος Αναστασία Βερίγου. Στόχος της συνάντησης ήταν η ενημέρωση για τη δραστηριότητα του συλλόγου και βέβαια για τις ανάγκες του.

Ειδικότερα, μεταξύ άλλων συζητήθηκαν, η ανάγκη για εξεύρεση χώρου αποθήκευσης για τα  προϊόντα που κατά  καιρούς διανέμονται από το σύλλογο, καθώς, όπως τονίστηκε η  έλλειψή του δημιουργεί αρκετά  προβλήματα, ενώ παράλληλα αναφέρθηκε και το αίτημα για μείωση των  δημοτικών τελών σε τομείς όπως η ύδρευση.

Όπως ανέφερε ο δήμαρχος, κ. Θεοδόσιος Καλαντζάκης «Πρώτα απ’ όλα οφείλουμε να ευχαριστήσουμε το σύλλογο Πολυτέκνων για την παρουσία του και τις δραστηριότητές του  στην κοινωνία της Ιεράπετρας και βέβαια να τους διαβεβαιώσουμε ότι είμαστε δίπλα τους, για να τους προσφέρουμε κάθε δυνατή βοήθεια. Όπως έχω αναφέρει και άλλες φορές, στόχος μας είναι να στηρίξουμε όλους τους συλλόγους της πόλης μας, καθώς επιτελούν ένα σημαντικό έργο που η κοινωνία μας έχει ανάγκη».

Γραφείο Τύπου

[separator top=”20″ style=”shadow”]