ΜΗΝΥΜΑ ΤΟΥ ΔΗΜΑΡΧΟΥ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΥΓΕΙΑΣ

Σύσκεψη υπό την Υφυπουργό Εσωτερικών Βιβή Χαραλαμπογιάννη, τον Γενικό Γραμματέα Αιγαίου και Νησιωτικής

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΥΔΡΕΥΣΗΣ ΑΡΔΕΥΣΗΣ ΑΠΟΧΕΤΕΥΣΗΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ Η  Διεύθυνση Ύδρευσης  Άρδευσης  Αποχέτευσης του Δήμου Ιεράπετρας ενημερώνει ότι λόγω σπασίματος στον κεντρικό αγωγό ύδρευσης θα παρουσιαστούν προβλήματα υδροδότησης σε αρκετές περιοχές, από  Νέα Ανατολή, Στόμιο έως και την πόλη της Ιεράπετρας.   Συνεργείο της Υπηρεσίας εργάζεται στο σημείο για την αποκατάσταση της ζημιάς.  Ευχαριστούμε για την κατανόηση. Ο […]

Τις υπηρεσίες τους προσέφεραν στο Νοσοκομείο Ιεράπετρας  19 Αμερικανοί φοιτητές Ιατρικών Επιστημών
«Νιώθουμε ιδιαίτερη χαρά όταν μαθητές με τους εκπαιδευτικούς τους μας επισκέπτονται και γεμίζουν με χαρά και χαμόγελα το Δημαρχείο»,
Ο  Δήμαρχος Εμμανουήλ Φραγκούλης συναντήθηκε με  τον πρόεδρο Κωστή Πανταζή και μέλη του Δ.Σ. του Επιστημονικού Συλλόγου Ελεύθερων Επαγγελματιών

ΜΗΝΥΜΑ ΤΟΥ ΔΗΜΑΡΧΟΥ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΥΓΕΙΑΣ

«Η 7η Απριλίου έχει καθιερωθεί ως η παγκόσμια ημέρα Υγείας. Για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά η ημέρα αυτή αποκτά ιδιαίτερη σημασία, αφού καλούμαστε να αναλογιστούμε πόσο πολύτιμο είναι το αγαθό της υγείας, το οποίο πλήττει σφοδρά η πανδημία.

Οφείλουμε ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλο τον ιατρικό κόσμο, γιατρούς, νοσηλευτές και όλο το υγειονομικό προσωπικό, οι οποίοι από την πρώτη στιγμή της έξαρσης του COVID-19 δίνουν πραγματική μάχη σώζοντας καθημερινά ζωές και προστατεύοντας τη δημόσια υγεία.

Με υπευθυνότητα απέναντι στους συνανθρώπους μας και τους ίδιους μας τους εαυτούς, ας ακολουθήσουμε τα μέτρα προστασίας που ορίζουν τα υγειονομικά πρωτόκολλα για να μπορέσουμε να εξαλείψουμε τον κίνδυνο της πανδημίας και να επιστρέψουμε το γρηγορότερο στην κανονικότητα.

Θεοδόσιος Καλαντζάκης

Δήμαρχος Ιεράπετρας»