ΜΗΝΥΜΑ ΤΟΥ ΔΗΜΑΡΧΟΥ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑ

Σύσκεψη υπό την Υφυπουργό Εσωτερικών Βιβή Χαραλαμπογιάννη, τον Γενικό Γραμματέα Αιγαίου και Νησιωτικής

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΥΔΡΕΥΣΗΣ ΑΡΔΕΥΣΗΣ ΑΠΟΧΕΤΕΥΣΗΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ Η  Διεύθυνση Ύδρευσης  Άρδευσης  Αποχέτευσης του Δήμου Ιεράπετρας ενημερώνει ότι λόγω σπασίματος στον κεντρικό αγωγό ύδρευσης θα παρουσιαστούν προβλήματα υδροδότησης σε αρκετές περιοχές, από  Νέα Ανατολή, Στόμιο έως και την πόλη της Ιεράπετρας.   Συνεργείο της Υπηρεσίας εργάζεται στο σημείο για την αποκατάσταση της ζημιάς.  Ευχαριστούμε για την κατανόηση. Ο […]

Τις υπηρεσίες τους προσέφεραν στο Νοσοκομείο Ιεράπετρας  19 Αμερικανοί φοιτητές Ιατρικών Επιστημών
«Νιώθουμε ιδιαίτερη χαρά όταν μαθητές με τους εκπαιδευτικούς τους μας επισκέπτονται και γεμίζουν με χαρά και χαμόγελα το Δημαρχείο»,
Ο  Δήμαρχος Εμμανουήλ Φραγκούλης συναντήθηκε με  τον πρόεδρο Κωστή Πανταζή και μέλη του Δ.Σ. του Επιστημονικού Συλλόγου Ελεύθερων Επαγγελματιών

ΜΗΝΥΜΑ ΤΟΥ ΔΗΜΑΡΧΟΥ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑ

Αγαπητοί συμπολίτες και αγαπητές συμπολίτισσες,

Σε λίγες ώρες αποχαιρετούμε το 2021 ένα έτος κατά τη διάρκεια του οποίου κληθήκαμε να αντιμετωπίσουμε ιδιαίτερες καταστάσεις, όπως είναι η υγειονομική κρίση, σεισμοί, πυρκαγιές, δύσκολες οικονομικές συγκυρίες κ.α.  και υποδεχόμαστε τώρα μια νέα, ελπιδοφόρα χρονιά.

Μια χρονιά που, αν και οι συνθήκες λόγω της συνέχισης της πανδημίας προοιωνίζονται σε εθνικό και διεθνές επίπεδο αρκετά δυσμενείς, ωστόσο χάρη στην αλληλεγγύη και στην υπευθυνότητα που επεδείξαμε και συνεχίζουμε να επιδεικνύουμε στον Δήμο της Ιεράπετρας, είμαι σίγουρος ότι όλοι μαζί ενωμένοι θα καταφέρουμε να βγούμε υγιείς και νικητές από αυτή τη μάχη.

Στο ξεκίνημα της νέας χρονιάς μαζί θα προχωρήσουμε μπροστά. Θα συνεχίσουμε και το 2022 δυναμικά όχι μόνο να ανταπεξερχόμαστε στις καθημερινές προκλήσεις, αλλά και να διεκδικούμε και να υλοποιούμε έργα και παρεμβάσεις στοχεύοντας στην οικονομική, κοινωνική, πολιτιστική και τουριστική ανάπτυξη του Δήμου μας και οδηγώντας την ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ στη ΝΕΑ ΠΟΡΕΙΑ, που έχουμε υποσχεθεί.

Εύχομαι η νέα χρονιά να φέρει σε όλους μας ατομική και οικογενειακή ευτυχία, πρόοδο, υγεία και ευημερία. Καλή Χρονιά!

Ο Δήμαρχος Ιεράπετρας

Θεοδόσης Καλαντζάκης