ΝΕΟΙ ΚΑΔΟΙ ΣΕ ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΜΟΝΑΔΕΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ

Ο Δήμαρχος Ιεράπετρας κ. Εμμανουήλ Φραγκούλης σας προσκαλεί
Ο Δήμος Ιεράπετρας ανακοινώνει την πρόσληψη, με σύμβαση εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου,  δέκα τεσσάρων (14) ατόμων,

ΘΕΜΑ:  «Πρόσκληση σε Δ.Σ.» Σας προσκαλούμε, σε  τακτική συνεδρίαση, την 25η  Ιουλίου 2024,  ημέρα Πέμπτη και ώρα 12:30 στη μικρή αίθουσα Μελίνα Μερκούρη, 1Ος όροφος, επί της οδού Δημοκρατίας 31  με θέματα:

ΘΕΜΑ: Πρόσκληση σε τακτική συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής. Σας προσκαλούμε στις 23/07/2024, ημέρα Τρίτη και ώρα 13:00 σε τακτική συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής Δήμου Ιεράπετραςπου θα διεξαχθεί στο Δημοτικό Κατάστημα Δημοκρατίας 31 (Γραφείου Δημάρχου) στον 3ο όροφο για τη συζήτηση και λήψη αποφάσεων στα παρακάτω θέματα: 1 Διαγραφή τελών άρδευσης, λόγω λανθασμένων χρεώσεων της υπηρεσίας.(Εισηγητής: […]

ΝΕΟΙ ΚΑΔΟΙ ΣΕ ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΜΟΝΑΔΕΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ

ΔΗΜΟΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ

Στην προμήθεια κάδων απορριμμάτων που θα διατεθούν σε σχολικές μονάδες του Δήμου Ιεράπετρας προχώρησε η Σχολική Επιτροπή Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης.

Πιο συγκεκριμένα αγοράστηκαν 30 νέοι κάδοι που θα καλύψουν τις ανάγκες σε όλα τα σχολεία της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, Γυμνάσια, Λύκεια, ΕΠΑΛ, Εσπερινό ΕΠΑΛ, Μουσικό Γυμνάσιο Λασιθίου, Γυμνάσιο και Λύκειο Μακρύ Γιαλού.

Η πρόεδρος της Σχολικής Επιτροπής κα Κυριακή Δασενάκη δήλωσε ότι η συγκεκριμένη προμήθεια έγινε στο πλαίσιο της γενικότερης προσπάθειας στήριξης των σχολικών μονάδων  για τη  λειτουργική και αισθητική τους αναβάθμιση, σε συνεργασία με τις Διευθύνσεις των σχολείων τις οποίες και ευχαρίστησε για τη συνεργασία. Παράλληλα έχουν δρομολογηθεί η αντικατάσταση φωτιστικών σωμάτων, η προμήθεια τεχνολογικού εξοπλισμού όπως εκτυπωτές και ηλεκτρονικούς υπολογιστές, η αντικατάσταση κεντρικής πόρτας εισόδου σε σχολικές μονάδες κ.α.