ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΣΤΟ ΑΥΡΙΑΝΟ ΣΥΛΛΑΛΗΤΗΡΙΟ. ΔΕΝ ΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΟΜΑΣΤΕ ΤΗ ΖΩΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΩΝ.

Σύσκεψη υπό την Υφυπουργό Εσωτερικών Βιβή Χαραλαμπογιάννη, τον Γενικό Γραμματέα Αιγαίου και Νησιωτικής

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΥΔΡΕΥΣΗΣ ΑΡΔΕΥΣΗΣ ΑΠΟΧΕΤΕΥΣΗΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ Η  Διεύθυνση Ύδρευσης  Άρδευσης  Αποχέτευσης του Δήμου Ιεράπετρας ενημερώνει ότι λόγω σπασίματος στον κεντρικό αγωγό ύδρευσης θα παρουσιαστούν προβλήματα υδροδότησης σε αρκετές περιοχές, από  Νέα Ανατολή, Στόμιο έως και την πόλη της Ιεράπετρας.   Συνεργείο της Υπηρεσίας εργάζεται στο σημείο για την αποκατάσταση της ζημιάς.  Ευχαριστούμε για την κατανόηση. Ο […]

Τις υπηρεσίες τους προσέφεραν στο Νοσοκομείο Ιεράπετρας  19 Αμερικανοί φοιτητές Ιατρικών Επιστημών
«Νιώθουμε ιδιαίτερη χαρά όταν μαθητές με τους εκπαιδευτικούς τους μας επισκέπτονται και γεμίζουν με χαρά και χαμόγελα το Δημαρχείο»,
Ο  Δήμαρχος Εμμανουήλ Φραγκούλης συναντήθηκε με  τον πρόεδρο Κωστή Πανταζή και μέλη του Δ.Σ. του Επιστημονικού Συλλόγου Ελεύθερων Επαγγελματιών

ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΣΤΟ ΑΥΡΙΑΝΟ ΣΥΛΛΑΛΗΤΗΡΙΟ.

ΔΕΝ ΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΟΜΑΣΤΕ ΤΗ ΖΩΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΩΝ.

Η Δημοτική Αρχή «Ιεράπετρα Νέα Πορεία» για μια ακόμη φορά συμμετέχει και δίνει δυναμικά το «παρών» στο αυριανό συλλαλητήριο για το Νοσοκομείο της Ιεράπετρας.

Δεν θέλουμε άλλα λόγια. Αρκετά έχουμε ακούσει διαχρονικά από όλες τις Κυβερνήσεις. Θέλουμε, πλέον, να δούμε έμπρακτα αυτά που μας υπόσχονται:

1. Την αναβάθμιση του Νοσοκομείου της Ιεράπετρας
  2. Την άμεση στελέχωσή του με ιατρικό και νοσηλευτικό προσωπικό
  3. Την υλοποίηση σημαντικών και απαραίτητων έργων για την ομαλή και απρόσκοπτη λειτουργία του
  4. Τον πλήρη εξοπλισμό του

Καλούμε όλους τους Γεραπετρίτες, όλους τους Λασιθιώτες στο αυριανό συλλαλητήριο να είναι εκεί.

Η υποβάθμιση του νοσοκομείου της Ιεράπετρας δεν αφορά μόνο τον Δήμο μας, αλλά όλο τον νομό.

Πρέπει όλοι μαζί, πέρα από κόμματα, πέρα από «χρώματα» και ιδεολογίες να αγωνιστούμε για τη σωτηρία του Νοσοκομείου μας.

Να αγωνιστούμε για το δικαίωμά μας στην δημόσια, δωρεάν και ποιοτική υγεία. Δεν διαπραγματευόμαστε τη ζωή και την υγεία των παιδιών μας, των γονιών μας, των δικών μας ανθρώπων, όλων μας.

Ραντεβού, λοιπόν, αύριο, 2 Φεβρουαρίου στις 11:00 στην Κεντρική Πλατεία της Ιεράπετρας.

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ

ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ ΝΕΑ ΠΟΡΕΙΑ