Πρόσκληση για Συμβούλιο ΔΕΠ

Αναλύσεις νερού ύδρευσης
Ολοήμερη «Μουσική Εκδήλωση  στην Άμμο» για Νέους και ‘’Nέους ‘’ Από τις 17:00 μέχρι όπου πάει….
Ανακοινώνουμε ότι  η θεατρική παράσταση«Δείπνο Ηλιθίων» που ήταν προγραμματισμένη να πραγματοποιηθεί
Η  Διεύθυνση Ύδρευσης  Άρδευσης  Αποχέτευσης του Δήμου Ιεράπετρας ενημερώνει ότι λόγω βλάβης  στον κεντρικό

Πρόσκληση για Συμβούλιο ΔΕΠ

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Σας προσκαλούμε σε τακτική συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής Παιδείας  που θα γίνει τη  Τρίτη 21  Ιουνίου  2022  και ώρα 13.00 στην αίθουσα  συνεδριάσεων  που βρίσκεται στο 1ο όροφο  του Δημαρχείου (Δημοκρατίας 31) για συζήτηση και λήψη απόφασης στα παρακάτω θέματα:

Θέμα 1ο:  Αίτηση από ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α Ιεράπετρας παραχώρησης εξωτερικού χώρου 2ου Γυμνασίου για πραγματοποίηση γιορτής λήξης του Βρεφονηπιακού Σταθμού Ιεράπετρας.

Θέμα 2ο: Αίτηση από ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α Ιεράπετρας παραχώρησης του εξωτερικού χώρου του Δημοτικού Σχολείου Κάτω Χωριού και μίας αίθουσας για πραγματοποίηση γιορτής λήξης του Βρεφονηπιακού Σταθμού Κάτω χωριού

Θέμα 3ο: Αίτηση από ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α Ιεράπετρας παραχώρησης του  προαύλιου  χώρου και τεσσάρων αιθουσών του 3ου Γυμνασίου Ιεράπετρας  και την βορεινή είσοδο του παραλιακού σχολικού συγκροτήματος,  για την πραγματοποίηση των πολιτιστικών εκδηλώσεων «ΚΥΡΒΕΙΑ 2022»

Θέμα 4ο: Αίτηση από ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α Ιεράπετρας παραχώρησης της ανατολικής είσοδο του 3ου Δημοτικού σχολείου, για την είσοδο και έξοδο των οχημάτων προς το προαύλιο του 3ου Γυμνασίου,  για την πραγματοποίηση των πολιτιστικών εκδηλώσεων «ΚΥΡΒΕΙΑ 2022»

Θέμα 5ο: Αίτηση από Ακαδημία Ποδοσφαίρου Γρα-Λυγιάς για παραχώρηση του προαύλιου χώρου και των δύο λυόμενων αιθουσών του Δημοτικού Σχολείου Γρα-Λυγιάς για πραγματοποίηση  μουσικής εκδήλωση της ομάδας.

Ο Πρόεδρος της ΔΕΠ

Ευάγγελος Μπινιχάκης