Πρόσκληση για Συμβούλιο ΔΕΠ

Σύσκεψη υπό την Υφυπουργό Εσωτερικών Βιβή Χαραλαμπογιάννη, τον Γενικό Γραμματέα Αιγαίου και Νησιωτικής

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΥΔΡΕΥΣΗΣ ΑΡΔΕΥΣΗΣ ΑΠΟΧΕΤΕΥΣΗΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ Η  Διεύθυνση Ύδρευσης  Άρδευσης  Αποχέτευσης του Δήμου Ιεράπετρας ενημερώνει ότι λόγω σπασίματος στον κεντρικό αγωγό ύδρευσης θα παρουσιαστούν προβλήματα υδροδότησης σε αρκετές περιοχές, από  Νέα Ανατολή, Στόμιο έως και την πόλη της Ιεράπετρας.   Συνεργείο της Υπηρεσίας εργάζεται στο σημείο για την αποκατάσταση της ζημιάς.  Ευχαριστούμε για την κατανόηση. Ο […]

Τις υπηρεσίες τους προσέφεραν στο Νοσοκομείο Ιεράπετρας  19 Αμερικανοί φοιτητές Ιατρικών Επιστημών
«Νιώθουμε ιδιαίτερη χαρά όταν μαθητές με τους εκπαιδευτικούς τους μας επισκέπτονται και γεμίζουν με χαρά και χαμόγελα το Δημαρχείο»,
Ο  Δήμαρχος Εμμανουήλ Φραγκούλης συναντήθηκε με  τον πρόεδρο Κωστή Πανταζή και μέλη του Δ.Σ. του Επιστημονικού Συλλόγου Ελεύθερων Επαγγελματιών

Πρόσκληση για Συμβούλιο ΔΕΠ

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Σας προσκαλούμε σε τακτική συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής Παιδείας  που θα γίνει τη  Τρίτη 21  Ιουνίου  2022  και ώρα 13.00 στην αίθουσα  συνεδριάσεων  που βρίσκεται στο 1ο όροφο  του Δημαρχείου (Δημοκρατίας 31) για συζήτηση και λήψη απόφασης στα παρακάτω θέματα:

Θέμα 1ο:  Αίτηση από ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α Ιεράπετρας παραχώρησης εξωτερικού χώρου 2ου Γυμνασίου για πραγματοποίηση γιορτής λήξης του Βρεφονηπιακού Σταθμού Ιεράπετρας.

Θέμα 2ο: Αίτηση από ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α Ιεράπετρας παραχώρησης του εξωτερικού χώρου του Δημοτικού Σχολείου Κάτω Χωριού και μίας αίθουσας για πραγματοποίηση γιορτής λήξης του Βρεφονηπιακού Σταθμού Κάτω χωριού

Θέμα 3ο: Αίτηση από ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α Ιεράπετρας παραχώρησης του  προαύλιου  χώρου και τεσσάρων αιθουσών του 3ου Γυμνασίου Ιεράπετρας  και την βορεινή είσοδο του παραλιακού σχολικού συγκροτήματος,  για την πραγματοποίηση των πολιτιστικών εκδηλώσεων «ΚΥΡΒΕΙΑ 2022»

Θέμα 4ο: Αίτηση από ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α Ιεράπετρας παραχώρησης της ανατολικής είσοδο του 3ου Δημοτικού σχολείου, για την είσοδο και έξοδο των οχημάτων προς το προαύλιο του 3ου Γυμνασίου,  για την πραγματοποίηση των πολιτιστικών εκδηλώσεων «ΚΥΡΒΕΙΑ 2022»

Θέμα 5ο: Αίτηση από Ακαδημία Ποδοσφαίρου Γρα-Λυγιάς για παραχώρηση του προαύλιου χώρου και των δύο λυόμενων αιθουσών του Δημοτικού Σχολείου Γρα-Λυγιάς για πραγματοποίηση  μουσικής εκδήλωση της ομάδας.

Ο Πρόεδρος της ΔΕΠ

Ευάγγελος Μπινιχάκης