Πρόσκληση για συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής

Σας προσκαλούμε στις 22/05/2024, ημέρα Τετάρτη και ώρα 13:00 σε τακτική συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής
19 Μαΐου, μια ιστορική και σημαντική μέρα για ολόκληρο τον Ελληνισμό απανταχού της γης.
Ο Οργανισμός «Το Χαμόγελο του Παιδιού»  σε συνεργασία με την 7η Υγειονομική Περιφέρεια Κρήτης, τον Ιατρικό
Σας προσκαλούμε στις 21/5/2024, ημέρα Τρίτηκαι ώρα 13:30 σε τακτική συνεδρίαση της
Γνωστοποίηση εκλογικών τμημάτων και καταστημάτων ψηφοφορίας για την ανάδειξη των μελών του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου της 9ης Ιουνίου 2024

Πρόσκληση για συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής

Αστροπεκάκη Κων/νο

Μπινιχάκη   Ευάγγελο

Πετρά  Αντώνιο

Σε περίπτωση απουσίας σας παρακαλώ να ενημερώστε τον αναπληρωτή σας.

ΘΕΜΑ: Πρόσκληση σε τακτική δια περιφοράς συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής.

Έχοντας υπόψη:

Τις διατάξεις του άρθρο 78 του Ν. 4954/09-7-2022 (ΦΕΚ 136 Α΄) «Λήψη αποφάσεων συλλογικών οργάνων Ο.Τ.Α. α΄ και β΄ βαθμού και διοικητικών συμβουλίων εποπτευόμενων νομικών τους προσώπων κατά το διάστημα ισχύος των μέτρων αποφυγής της διάδοσης του κορωνοϊού COVID-19 σας προσκαλούμε σε τακτική διά περιφοράς συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής Δήμου Ιεράπετρας στις 16/08/2022 ημέρα Τρίτη και ώρα 10:00 για τη συζήτηση και λήψη αποφάσεων στα παρακάτω θέματα :

1  Άσκηση αίτησης στο Μονομελές Πρωτοδικείο Λασιθίου για την δικαστική λύση της εταιρείας με την επωνυμία «ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΚΡΗΤΗΣ-ΞΕΝΙΟΣ ΖΕΥΣ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ» (Εισηγήτρια: Χρύσα Χατζημαρκάκη)
2 Έγκριση απόδοσης λογαριασμού για πάγια προκαταβολή Προέδρων Κοινοτήτων.

(Εισηγήτρια: Χρύσα Χατζημαρκάκη)

3 Έγκριση 1ου  ΑΠΕ του Έργου «Εκτέλεση αντιδιαβρωτικών έργων προστασίας

στο παραλιακό μέτωπο Ιεράπετρας».

(Εισηγητής: Γεώργιος Ασπραδάκης)

4 Ορισμός εκπροσώπου του Δήμου στις Γενικές Συνελεύσεις Ανωνύμων Εταιρειών και Αναπτυξιακών Οργανισμών του άρθρου 2 του ν. 4674/ 2020 (Α΄ 53).( Εισηγήτρια: Χρύσα Χατζημαρκάκη)
5 Υποβολή πρότασης, για ένταξη και χρηματοδότηση, του έργου: «ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΔΡΟΜΟΥ ΡΙΖΑΣ – ΚΑΡΥΔΙ ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΑΜΨΗΣ ΜΟΥΡΝΙΩΝ» στο πλαίσιο της πρόσκλησης  του ΠΠΑ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΚΡΗΤΗΣ.

(Εισηγητής: Γεώργιος Ασπραδάκης)

Ο Πρόεδρος της Οικονομικής Επιτροπής