Πρόσκληση σε  συνεδρίαση ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ

Από το Γραφείο  Προαγωγής της Δημόσιας Υγείας, Παιδείας, Δια Βίου Μάθησης,
Το τουρνουά 3x3 Βasketball «Cretan Series» by choco BIG, ανοίγει αυλαία στην Ιεράπετρα με γκεστ σταρ τον Σοφοκλή Σχορτσανίτη
Για παιδιά ηλικίας 5-12 στο χώρο της βιβλιοθήκης ''ΜΑΡΙΑ ΛΙΟΥΔΑΚΗ''.
Ο Δήμος Ιεράπετρας ενημερώνει ότι από την Περιφερειακή Ενότητα Λασιθίου  πραγματοποιούνται εργασίες καθαρισμού
Καλοκαιρινές δράσεις  παραγωγικής  ενασχόλησης και πολιτιστικής δημιουργίας για  παιδιά  από  5-12  ετών από το  Δήμο Ιεράπετρας

Πρόσκληση σε  συνεδρίαση ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ

ΘΕΜΑ: Πρόσκληση σε  συνεδρίαση

Σας προσκαλούμε σε  τακτική  συνεδρίαση στις 12-6-2024 ημέρα Τετάρτη και ώρα 13:00 για τη συζήτηση και λήψη απόφασης στα παρακάτω θέματα:

.

1. Χώροι τοποθέτησης των ηλεκτρικών ποδηλάτων του Δήμου Ιεράπετρας
  2. Άμεση απομάκρυνση των επικίνδυνων παιγνιδιών από τη παιδική χαρά των Εργατικών Κατοικιών και αντικατάσταση αυτών.
  3. Επισήμανση επικίνδυνων σημείων σε δρόμους της κοινότητας (λακκούβες –διασταυρώσεις –διαβάσεις πεζών)
  4. Αντικατάσταση των ντουζ στις παραλίες της Κοινότητας όπου αυτό κρίνεται αναγκαίο
  5. Τοποθέτηση ενημερωτικής πινακίδας στη διασταύρωση Ξεροπήγαδου από Αγ. Νικόλαο, προς τον Οικισμό Βαϊνιάς  & αντικατάσταση της πινακίδας στην είσοδο της Γρα- Λυγιάς από Στόμιο.
  6. Καθαρισμός και καλλωπισμός του τριγώνου με το άγαλμα του Μέμου Μακρή.

Ο Πρόεδρος

Γιάννης  Σκύβαλος