Πρόσκληση σε  συνεδρίαση ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ

Αναλύσεις νερού ύδρευσης
Ολοήμερη «Μουσική Εκδήλωση  στην Άμμο» για Νέους και ‘’Nέους ‘’ Από τις 17:00 μέχρι όπου πάει….
Ανακοινώνουμε ότι  η θεατρική παράσταση«Δείπνο Ηλιθίων» που ήταν προγραμματισμένη να πραγματοποιηθεί
Η  Διεύθυνση Ύδρευσης  Άρδευσης  Αποχέτευσης του Δήμου Ιεράπετρας ενημερώνει ότι λόγω βλάβης  στον κεντρικό

Πρόσκληση σε  συνεδρίαση ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ

ΘΕΜΑ: Πρόσκληση σε  συνεδρίαση

Σας προσκαλούμε σε  τακτική  συνεδρίαση στις 12-6-2024 ημέρα Τετάρτη και ώρα 13:00 για τη συζήτηση και λήψη απόφασης στα παρακάτω θέματα:

.

1. Χώροι τοποθέτησης των ηλεκτρικών ποδηλάτων του Δήμου Ιεράπετρας
  2. Άμεση απομάκρυνση των επικίνδυνων παιγνιδιών από τη παιδική χαρά των Εργατικών Κατοικιών και αντικατάσταση αυτών.
  3. Επισήμανση επικίνδυνων σημείων σε δρόμους της κοινότητας (λακκούβες –διασταυρώσεις –διαβάσεις πεζών)
  4. Αντικατάσταση των ντουζ στις παραλίες της Κοινότητας όπου αυτό κρίνεται αναγκαίο
  5. Τοποθέτηση ενημερωτικής πινακίδας στη διασταύρωση Ξεροπήγαδου από Αγ. Νικόλαο, προς τον Οικισμό Βαϊνιάς  & αντικατάσταση της πινακίδας στην είσοδο της Γρα- Λυγιάς από Στόμιο.
  6. Καθαρισμός και καλλωπισμός του τριγώνου με το άγαλμα του Μέμου Μακρή.

Ο Πρόεδρος

Γιάννης  Σκύβαλος