Πρόσκληση σε τακτική δια περιφοράς συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής

Αναλύσεις νερού ύδρευσης
Ολοήμερη «Μουσική Εκδήλωση  στην Άμμο» για Νέους και ‘’Nέους ‘’ Από τις 17:00 μέχρι όπου πάει….
Ανακοινώνουμε ότι  η θεατρική παράσταση«Δείπνο Ηλιθίων» που ήταν προγραμματισμένη να πραγματοποιηθεί
Η  Διεύθυνση Ύδρευσης  Άρδευσης  Αποχέτευσης του Δήμου Ιεράπετρας ενημερώνει ότι λόγω βλάβης  στον κεντρικό

Πρόσκληση σε τακτική δια περιφοράς συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής

Αστροπεκάκη Κων/νο

Μπινιχάκη   Ευάγγελο

Πετρά  Αντώνιο

Σε περίπτωση απουσίας σας παρακαλώ να ενημερώστε τον αναπληρωτή σας.

ΘΕΜΑ: Πρόσκληση σε τακτική δια περιφοράς συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής.

Έχοντας υπόψη:

Τις διατάξεις του άρθρο 78 του Ν. 4954/09-7-2022 (ΦΕΚ 136 Α΄) «Λήψη αποφάσεων συλλογικών οργάνων Ο.Τ.Α. α΄ και β΄ βαθμού και διοικητικών συμβουλίων εποπτευόμενων νομικών τους προσώπων κατά το διάστημα ισχύος των μέτρων αποφυγής της διάδοσης του κορωνοϊού COVID-19 σας προσκαλούμε σε τακτική διά περιφοράς συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής Δήμου Ιεράπετρας στις 27/12/2022 ημέρα Τρίτη και ώρα 10:00 για τη συζήτηση και λήψη αποφάσεων στα παρακάτω θέματα :

1 Καθορισμός των όρων της δημοπρασίας για τη μίσθωση ιδιωτικής λιμνοδεξαμενής για την κάλυψη αρδευτικών αναγκών Κοινότητας Ορεινού. (Εισηγητής: Εμμανουήλ Βρυγιωνάκης)
2 Έγκριση 2ου πρακτικού της Επιτροπής Διαγωνισμού για το έργο: Ενδιαίτημα-Καταφύγιο αδέσποτων ζώων με ιατρείο Δήμου Ιεράπετρας (Εισηγητής: Γιώργος Ασπραδάκης).
3 Έγκριση μελέτης και καθορισμός όρων διακήρυξης του έργου: «Ανακαίνιση των ΚΕΠ Δήμου Ιεράπετρας» (Εισηγητής: Γιώργος Ασπραδάκης).
4 Έγκριση 3ης παράτασης του έργου «Κατασκευή μονάδας διαχείρισης  και κομποστοποίησης βιοαποβλήτων  Ιεράπετρας στη θέση Πλατιά Όψη  Δήμου Ιεράπετρας»
5 Έγκριση απολογισμού και Οικονομικών Καταστάσεων ΝΠΔΔ «Περιβάλλον Δήμου Ιεράπετρας», έτους 2021
6 Παράταση ΠΣ για το έργο «Διατήρηση επί τόπου του κεδρόδασους της Νήσου Χρυσής, Ιεράπετρας Κρήτης»
7 Προμήθεια τροφίμων Δήμου & & ΝΠΔΔ ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α έτους 2023 (Προμήθεια Γάλακτος εργαζομένων Δήμου, Προμήθεια Ειδών Παντοπωλείου Κοινωνικού Παντοπωλείου, Προμήθεια Τροφίμων & Γάλακτος ΝΠΠΔ Κοινω.Πολιτι.Α)