Πρόσκληση σε τακτική συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής

ΣΑΒΒΑΤΟ 13 ΙΟΥΛΙΟΥ ΕΠΙΣΚΟΠΗ Παραδοσιακοί χοροί και μουσική  ΚΡΗΤΗ  – ΠΟΝΤΟΣ   ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ  ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ Με τη χορευτική ομάδα  της  ΛΕΣΧΗΣ ΠΟΝΤΙΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ με χοροδιδάσκαλο τη  Ματίνα Τσουφίδου και τη   σχολή παραδοσιακών χορών του  Δημήτρη Καπαράκη  με το  συγκρότημα  του Γιάννη Λεμονάκη. Συνδιοργάνωση: Περιφέρεια Κρήτης – Δήμος Ιεράπετρας Πλατεία Επισκοπής – Είσοδος ελεύθερη Έναρξη: 21:00 μ.μ ΓΡΑ […]

Στα πλαίσια του Χρηματοδοτικού Προγράμματος «ΔΡΑΣΕΙΣ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΟΥ ΙΣΟΖΥΓΙΟΥ» του Πράσινου Ταμείου υπογράφτηκε στις 27/1/2023
Το ΚΔΑΠ ΑΜΕΑ Ιεράπετρας προσκαλεί όλους  μας  να  «Λερωθούμε» παίζοντας,
Σας ενημερώνουμε ότι η  εκδήλωση με τη χορευτική ομάδα  της  Λέσχης  Ποντίων Καβάλας με χοροδιδάσκαλο τη
Λόγω βλάβης, δεν έγινε ζωντανή μετάδοση σε όλη την διάρκεια του Δημοτικού στις 10/07/2024.

Πρόσκληση σε τακτική συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής

ΘΕΜΑ: Πρόσκληση σε τακτική συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής.

Σας προσκαλούμε στις 05/04/2024, ημέρα Παρασκευή και ώρα 13:00 σε τακτική συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής Δήμου Ιεράπετραςπου θα διεξαχθεί στο Δημοτικό Κατάστημα Δημοκρατίας 31 (Γραφείου Δημάρχου) στον 3ο όροφο για τη συζήτηση και λήψη αποφάσεων στα παρακάτω θέματα:

1Έγκριση τεχνικής έκθεσης και καθορισμός του τρόπου εκτέλεσης της εργασίας  με τίτλο «Περισυλλογή και μεταφορά ογκωδών σύμμικτων απορριμμάτων για το έτος 2024».(Εισηγητής Γιακουμάκης Γεώργιος)
2Εξειδίκευσης πίστωσης σε βάρος του Κ.Α. 02.00.6073.01 με γενικό τίτλο «Δαπάνες επιμόρφωσης προσωπικού και συμμετοχής σε συνέδρια και σεμινάρια», συνολικού ποσού 170,00€ (Εισηγητής: Χατζάκης Γεώργιος).
3Επέκταση δημοτικού φωτισμού – χορήγηση νέας παροχής στην Εθνάρχου Μακαρίου.(Εισηγητής: Τζώρτζης Εμμανουήλ).
4 Ενεργοποίηση της προαίρεσης  των συμβάσεων της προμήθειας τροφίμων 2023-2024 του Ν.Π.Δ.Δ. ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α. Ιεράπετρας  (Εισηγήτρια: Περακάκη Φωτεινή)
5Παραλαβή μελέτης «Ολοκλήρωση των μελετών και της περιβαλλοντικής αδειοδότησης του έργου Λιμένας Μακρύ Γιαλού». (Εισηγητής: Τζώρτζης Εμμανουήλ).
6Παραλαβή μελέτης «Μελέτη Πράξης Αναλογισμού στην παραλία των Φερμών» (Εισηγητής: Τζώρτζης Εμμανουήλ).
7Kαθορισμός των όρων δημοπρασίας για την εκμίσθωση δημοτικού ακινήτου στη θέση Κοτσιφιανή. (Εισηγητής: Χατζάκης Γεώργιος).
8 Παράταση του συνολικού χρονοδιαγράμματος της Προγραμματικής Σύμβασης με τίτλο «ΤΕΧΝΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΣΕ ΜΕΛΕΤΗ ΕΚΘΕΣΙΑΚΟΥ – ΣΥΝΕΔΡΙΑΚΟΥ ΚΕΝΤΡΟΥ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ» μεταξύ του  ΔΙΚΤΥΟΥ ΠΟΛΕΩΝ ΓΙΑ ΤΗ ΒΙΩΣΙΜΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗ & ΚΥΚΛΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ με Δ.Τ.: «ΒΙΩΣΙΜΗ ΠΟΛΗ» και του ΔΗΜΟΥ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ.  (Εισηγητής: Τζώρτζης Εμμανουήλ).
9Έκτακτη επιχορήγηση του Ν.Π.Δ.Δ. Δημοτικό Λιμενικό Ταμείο Ιεράπετρας και τροποποίηση προϋπολογισμού Δήμου Ιεράπετρας οικονομικού έτους 2024.(Εισηγητής: Χατζάκης Γεώργιος).

Ο Πρόεδρος της Δημοτικής Επιτροπής

Εμμανουήλ Φραγκούλης