Πρόσκληση σε τακτική συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής.

Ο Δήμος Ιεράπετρας ενημερώνει ότι κατά τις ημέρες του  καύσωνα και για την προστασία των αστέγων
Από τη Δ/νση Κοινωνικής Πολιτικής, Δημόσιας Υγείας, παιδείας και Αθλητισμού του Δήμου Ιεράπετρας ανακοινώνετα

ΚΥΡΒΕΙΑ 2024 – ΠΕΜΠΤΗ 18 ΙΟΥΛΙΟΥ 1.ΜΥΡΤΟΣ Αυλή Ιερού Ναού Αγίου Αντωνίου Ρεσιτάλ κιθάρας  με  τον διαπρεπή κιθαρίστα  ΔΗΜΗΤΡΗ ΚΟΤΡΩΝΑΚΗ Έναρξη: 9:30 μ.μ Είσοδος: Ελεύθερη Οργάνωση : Πολιτιστική Επιτροπή Μύρτου 2.ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΕΡΩΤΟΚΡΙΤΟΣ (ΕΠΙΣΥΝΑΨΗ ΑΡΧΕΙΩΝ) ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΣΚΗΝΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΤΙΣΤΑΣΕΩΣ 142 ΤΗΛ. 2813 013 218 – 6932 858624 Facebook – ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΣΚΗΝΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ www.theatrikiskini.gr Email: […]

Με εξαιρετική επιτυχία και με την παρουσία πλήθος κόσμου πραγματοποιήθηκε η εκδήλωση  «Πόντος – Κρήτη,
Με την προϊσταμένη της Εφορείας Αρχαιοτήτων  Νομού Λασιθίου Χρύσα Σοφιανού,  είχε συνάντηση ο Δήμαρχος Ιεράπετρας

Πρόσκληση σε τακτική συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής.

ΘΕΜΑ: Πρόσκληση σε τακτική συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής.

Σας προσκαλούμε στις 11/06/2024, ημέρα Τρίτη και ώρα 09:00 σε τακτική συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής Δήμου Ιεράπετραςπου θα διεξαχθεί στο Δημοτικό Κατάστημα Δημοκρατίας 31 (Γραφείου Δημάρχου) στον 3ο όροφο για τη συζήτηση και λήψη αποφάσεων στα παρακάτω θέματα:

1Παραλαβή της μελέτης: «Μελέτη Περιβαλλοντικών Επιπτώσεων Αλιευτικού Καταφυγίου Ιεράπετρας» του Δ. Ιεράπετρας.(Εισηγητής: Τζώρτζης Εμμανουήλ).
2Παραλαβή της μελέτης: «Εκπόνηση μελετών για τη χωροθέτηση καταδυτικού πάρκου στο Δήμο Ιεράπετρας» του Δ. Ιεράπετρας.(Εισηγητής: Τζώρτζης Εμμανουήλ).
33η  τροποποίηση  προϋπολογισμού οικονομικού έτους  2024.(Εισηγητής: Χατζάκης Γεώργιος).
4Προσφυγή στη διαδικασία της Διαπραγμάτευσης χωρίς προηγούμενη δημοσίευση για τις Εργασίες Συντήρησης & Επισκευής Οχημάτων & Μηχανημάτων Δήμου Ιεράπετρας 2024 και ειδικότερα για την Ομάδα 4 (Εργασίες επισκευής και συντήρησης οργάνων ελέγχου ταχύτητας οχημάτων) και την Ομάδα 5 (Εργασίες επισκευής ελαστικών για όλα τα οχήματα του Δήμου), λόγω άγονου διαγωνισμού. (Εισηγητής: Χατζάκης Γεώργιος).
5Παραλαβή «Μελέτης Πράξης Αναλογισμού στην παραλία των  Φερμών» (Εισηγητής: Τζώρτζης Εμμανουήλ).

Ο Πρόεδρος της Δημοτικής Επιτροπής

Εμμανουήλ Φραγκούλης