Πρόσκληση σε τακτική συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής

Αναλύσεις νερού ύδρευσης
Ολοήμερη «Μουσική Εκδήλωση  στην Άμμο» για Νέους και ‘’Nέους ‘’ Από τις 17:00 μέχρι όπου πάει….
Ανακοινώνουμε ότι  η θεατρική παράσταση«Δείπνο Ηλιθίων» που ήταν προγραμματισμένη να πραγματοποιηθεί
Η  Διεύθυνση Ύδρευσης  Άρδευσης  Αποχέτευσης του Δήμου Ιεράπετρας ενημερώνει ότι λόγω βλάβης  στον κεντρικό

Πρόσκληση σε τακτική συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                       Ιεράπετρα 04/07/2022

ΔΗΜΟΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ                                                             Αριθμ. πρωτ. 8134

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

Ταχ.Δ/νση: Δημοκρατίας 31

Ταχ.Κώδικας: 72200 Ιεράπετρα

Πληροφορίες: Τσικαλουδάκη Θεονύμφη

Τηλέφωνο:     (28423) 40361

E-mail:  n.tsikaloudaki@0448.syzefxis.gov.gr

ΠΡΟΣ

Τακτικά Μέλη

Χατζημαρκάκη Χρυσούλα

Ασπραδάκη Γεώργιο

Βρυγιωνάκη Εμμανουήλ

Μαστοράκη  Πέτρο

Κουγιουμουτζάκη Γεώργιο

Πανταζή Αργύρη

Αναπληρωματικά μέλη

Αστροπεκάκη Κων/νο

Μπινιχάκη   Ευάγγελο

Πετρά  Αντώνιο

Σε περίπτωση απουσίας σας παρακαλώ να ενημερώστε τον αναπληρωτή σας.

ΘΕΜΑ: Πρόσκληση σε τακτική συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής.

Σας προσκαλούμε στις 08/07/2022 ημέρα Παρασκευή και ώρα 09.30 σε τακτική συνεδρίαση δια ζώσης της Οικονομικής Επιτροπής Δήμου Ιεράπετρας που θα διεξαχθεί στο Δημοτικό Κατάστημα Δημοκρατίας 31 στην μικρή αίθουσα (δίπλα στην αίθουσα θεάτρου) στον 1ο όροφο για τη συζήτηση και λήψη αποφάσεων  στα παρακάτω θέματα:

1 Έγκριση προγραμματισμού προσλήψεων τακτικού και εποχιακού προσωπικού του Δήμου Ιεράπετρας  έτους 2023.
2 Καθορισμός των όρων διακήρυξης του έργου: «Βελτίωση πρόσβασης στους κοινόχρηστους χώρους του ανατολικού παραλιακού μετώπου Ιεράπετρας».
3 Εξειδίκευση πίστωσης ποσού 925,00 ευρώ σε βάρος του Κ.Α. 02.00.6451, για το έτος 2022 και ποσού 925,00 ευρώ για το έτος 2023, με γενικό τίτλο «Συνδρομές σε Εφημερίδες & Περιοδικά & Ηλεκτρονικά Μέσα».
4 Έγκριση Τεχνικών Προδιαγραφών και καθορισμός των όρων δημοπρασίας για την  Προμήθεια Συστημάτων Έξυπνης Πόλης & Βιώσιμης Κινητικότητας» (Υποέργο 2 Ανοικτό Κέντρο Εμπορίου Ιεράπετρας) – Ηλεκτρονικός Διαγωνισμός.
5 Έγκριση Τεχνικών Προδιαγραφών και καθορισμός των όρων δημοπρασίας για την Προμήθεια Ηλεκτρολογικού Υλικού Ύδρευσης – Άρδευσης – Αποχέτευσης & Β.Κ. – Ηλεκτρονικός Διαγωνισμός.
6 Έγκριση χορήγησης παράτασης προθεσμίας εκτέλεσης της εργασίας «Σύνταξη φακέλου ανανέωσης περιβαλλοντικής αδειοδότησης του ΣΜΑ Ιεράπετρας και τροποποίηση ΑΕΠΟ για το έργο του  Πράσινου Σημείου» με Κ.Α. 20.6117.19.

Ο Πρόεδρος της Οικονομικής Επιτροπής

Θεοδόσιος Καλαντζάκης