Συνάντηση Δημάρχου Ιεράπετρας με τον Λιμενάρχη

Αναλύσεις νερού ύδρευσης
Ολοήμερη «Μουσική Εκδήλωση  στην Άμμο» για Νέους και ‘’Nέους ‘’ Από τις 17:00 μέχρι όπου πάει….
Ανακοινώνουμε ότι  η θεατρική παράσταση«Δείπνο Ηλιθίων» που ήταν προγραμματισμένη να πραγματοποιηθεί
Η  Διεύθυνση Ύδρευσης  Άρδευσης  Αποχέτευσης του Δήμου Ιεράπετρας ενημερώνει ότι λόγω βλάβης  στον κεντρικό

Συνάντηση Δημάρχου Ιεράπετρας με τον Λιμενάρχη

ΔΗΜΟΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ

Με τον Λιμενάρχη Ιεράπετρας κ. Γιάννη Παπαδάκη Αντιπλοίαρχο Λ.Σ. συναντήθηκε ο Δήμαρχος Εμμανουήλ Φραγκούλης. Η συζήτηση περιστράφηκε  γύρω από ζητήματα ανάπτυξης της συνεργασίας Δήμου και Λιμεναρχείου σχετικά με τη βελτίωση  του παραλιακού μετώπου και θέματα που αφορούν στη χερσαία ζώνη λιμένος. Επίσης τέθηκαν προς συζήτηση η απομάκρυνση των παροπλισμένων σκαφών που καταλαμβάνουν πολύτιμο χώρο στη χερσαία ζώνη του λιμανιού, οι εργασίες ανακαίνισης για τη λειτουργική και αισθητική αναβάθμιση  του κτιρίου που στεγάζεται το Λιμεναρχείο και γενικότερα ζητήματα του Λιμενικού Σώματος.

Από τις δυο πλευρές εκφράστηκε η διάθεση  για την από κοινού συνεργασία σε όλα τα θέματα που ανακύπτουν και άπτονται των αρμοδιοτήτων τους και τόνισαν ότι στόχος είναι η καλύτερη δυνατή  εξυπηρέτηση δημοτών και επισκεπτών.