Συνάντηση Δημάρχου Ιεράπετρας με τον Πρόεδρο της Επιτροπής Υγείας

Σύσκεψη υπό την Υφυπουργό Εσωτερικών Βιβή Χαραλαμπογιάννη, τον Γενικό Γραμματέα Αιγαίου και Νησιωτικής

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΥΔΡΕΥΣΗΣ ΑΡΔΕΥΣΗΣ ΑΠΟΧΕΤΕΥΣΗΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ Η  Διεύθυνση Ύδρευσης  Άρδευσης  Αποχέτευσης του Δήμου Ιεράπετρας ενημερώνει ότι λόγω σπασίματος στον κεντρικό αγωγό ύδρευσης θα παρουσιαστούν προβλήματα υδροδότησης σε αρκετές περιοχές, από  Νέα Ανατολή, Στόμιο έως και την πόλη της Ιεράπετρας.   Συνεργείο της Υπηρεσίας εργάζεται στο σημείο για την αποκατάσταση της ζημιάς.  Ευχαριστούμε για την κατανόηση. Ο […]

Τις υπηρεσίες τους προσέφεραν στο Νοσοκομείο Ιεράπετρας  19 Αμερικανοί φοιτητές Ιατρικών Επιστημών
«Νιώθουμε ιδιαίτερη χαρά όταν μαθητές με τους εκπαιδευτικούς τους μας επισκέπτονται και γεμίζουν με χαρά και χαμόγελα το Δημαρχείο»,
Ο  Δήμαρχος Εμμανουήλ Φραγκούλης συναντήθηκε με  τον πρόεδρο Κωστή Πανταζή και μέλη του Δ.Σ. του Επιστημονικού Συλλόγου Ελεύθερων Επαγγελματιών

Συνάντηση Δημάρχου Ιεράπετρας με τον Πρόεδρο της Επιτροπής Υγείας

Συνάντηση Δημάρχου Ιεράπετρας με τον Πρόεδρο της Επιτροπής Υγείας. Ζητάμε την άμεση ανάκληση της απόφασης του κ. Ανδρεαδάκη

Συνάντηση πραγματοποίησε ο Δήμαρχος Ιεράπετρας, κ. Θεοδόσης Καλαντζάκης, με τον Πρόεδρο της Επιτροπής Υγείας του Δήμου, κ. Ιωάννη Σαραντώνη, παρουσία της Αντιδημάρχου, κας Χρύσας Χατζημαρκάκη. Μοναδικό θέμα της συζήτησης ήταν η αναγκαιότητα της άρσης της απόφασης μετακίνησης αναισθησιολόγου από το Νοσοκομείο-Κέντρο Υγείας της Ιεράπετρας.

Ο Δήμαρχος Ιεράπετρας μετά το πέρας της συνάντησης επισήμανε τα εξής: « Το τελευταίο χρονικό διάστημα έχουμε επανειλημμένως τονίσει τα συσσωρευμένα προβλήματα που αντιμετωπίζει το Νοσοκομείο της Ιεράπετρας, στα οποία έρχεται να προστεθεί και η απόφαση του Διοικητή των Διασυνδεόμενων Νοσοκομείων, κ. Εμ. Ανδρεαδάκη, για μετακίνηση αναισθησιολόγου από το Νοσοκομείο της Ιεράπετρας στο Νοσοκομείο του Αγίου Νικολάου. Δυστυχώς, η απόφαση αυτή ελήφθη, δίχως να λάβει κανείς υπόψη τις πραγματικές ανάγκες του Νοσοκομείου μας, οδηγώντας έτσι στην αποδυνάμωση των χειρουργείων.

Οι Γεραπετρίτες έχουν δώσει πολλαπλούς αγώνες για το Νοσοκομείο μας. Η Δημοτική Αρχή και εγώ προσωπικά ως Δήμαρχος δεν δεχόμαστε αυτήν την απόφαση. Ζητάμε από τον κ. Ανδρεαδάκη την άμεση ανάκλησή της και από την Κυβέρνηση την υλοποίηση όλων των υποσχέσεών της για το Νοσοκομείο της Ιεράπετρας».