Συνάντηση με τον Σύλλογο ΑμεΑ Ιεράπετρας

ΣΑΒΒΑΤΟ 13 ΙΟΥΛΙΟΥ ΕΠΙΣΚΟΠΗ Παραδοσιακοί χοροί και μουσική  ΚΡΗΤΗ  – ΠΟΝΤΟΣ   ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ  ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ Με τη χορευτική ομάδα  της  ΛΕΣΧΗΣ ΠΟΝΤΙΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ με χοροδιδάσκαλο τη  Ματίνα Τσουφίδου και τη   σχολή παραδοσιακών χορών του  Δημήτρη Καπαράκη  με το  συγκρότημα  του Γιάννη Λεμονάκη. Συνδιοργάνωση: Περιφέρεια Κρήτης – Δήμος Ιεράπετρας Πλατεία Επισκοπής – Είσοδος ελεύθερη Έναρξη: 21:00 μ.μ ΓΡΑ […]

Στα πλαίσια του Χρηματοδοτικού Προγράμματος «ΔΡΑΣΕΙΣ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΟΥ ΙΣΟΖΥΓΙΟΥ» του Πράσινου Ταμείου υπογράφτηκε στις 27/1/2023
Το ΚΔΑΠ ΑΜΕΑ Ιεράπετρας προσκαλεί όλους  μας  να  «Λερωθούμε» παίζοντας,
Σας ενημερώνουμε ότι η  εκδήλωση με τη χορευτική ομάδα  της  Λέσχης  Ποντίων Καβάλας με χοροδιδάσκαλο τη
Λόγω βλάβης, δεν έγινε ζωντανή μετάδοση σε όλη την διάρκεια του Δημοτικού στις 10/07/2024.

Συνάντηση με τον Σύλλογο ΑμεΑ Ιεράπετρας

ΔΗΜΟΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ

13-2-2024

Θέματα που απασχολούν το Σύλλογο ΑμεΑ Ιεράπετρας «Γεώργιος Σουργιαδάκης» τέθηκαν σε  συνάντηση  που είχαν  ο Δήμαρχος κ. Εμμανουήλ Φραγκούλης με την πρόεδρο κα Κατερίνα Σουργιαδάκη και μέλη του Συλλόγου. Ανάμεσα σε άλλα εξετάστηκε  η  εγκατάσταση  αυτόνομης πρόσβασης ΑμεΑ στη θάλασσα (sea track) παράλληλα με μια σειρά άλλων υποδομών για την πλήρη εξυπηρέτησή τους.

«Ως Δημοτική αρχή πιστεύουμε στην ισότιμη πρόσβαση των ατόμων με αναπηρία, στην καθημερινή ζωή, στην εκπαίδευση, την υγεία, την εργασία και αλλού, για αυτό μέριμνά μας είναι να δώσουμε τη δυνατότητα στα ΑμεΑ για πραγματική ένταξη στην κοινωνία. Ο Σύλλογος ΑμεΑ Ιεράπετρας επί σειρά ετών έχει σημαντική προσφορά προς τα μέλη του και έχει επιτελέσει σημαντικό κοινωνικό έργο. Θα είμαστε δίπλα τους σε ό,τι χρειαστούν», δήλωσε ο Δήμαρχος Ιεράπετρας.