ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ Η ΧΙΟΝΟΠΤΩΣΗ ΠΑΓΕΓΟΣ ΚΑΙ ΟΛΙΣΘΗΡΟΤΗΤΑ ΣΤΟ ΟΔΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟ ΣΥΝΙΣΤΑΤΑΙ ΑΠΟΦΥΓΗ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΕΩΝ

Σας προσκαλούμε στις 22/05/2024, ημέρα Τετάρτη και ώρα 13:00 σε τακτική συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής
19 Μαΐου, μια ιστορική και σημαντική μέρα για ολόκληρο τον Ελληνισμό απανταχού της γης.
Ο Οργανισμός «Το Χαμόγελο του Παιδιού»  σε συνεργασία με την 7η Υγειονομική Περιφέρεια Κρήτης, τον Ιατρικό
Σας προσκαλούμε στις 21/5/2024, ημέρα Τρίτηκαι ώρα 13:30 σε τακτική συνεδρίαση της
Γνωστοποίηση εκλογικών τμημάτων και καταστημάτων ψηφοφορίας για την ανάδειξη των μελών του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου της 9ης Ιουνίου 2024

ΔΗΜΟΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ

ΑΥΤΟΤΕΛΕΣ ΤΜΗΜΑ

ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ

Ιεράπετρα  26/1/2022

Ώρα : 11.30    .

ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ Η ΧΙΟΝΟΠΤΩΣΗ

ΠΑΓΕΓΟΣ ΚΑΙ ΟΛΙΣΘΗΡΟΤΗΤΑ ΣΤΟ ΟΔΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟ

ΣΥΝΙΣΤΑΤΑΙ ΑΠΟΦΥΓΗ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΕΩΝ

Το τμήμα Πολιτικής Προστασίας του Δήμου είναι  σε τακτική επικοινωνία με τους Προέδρους των Τοπικών Κοινοτήτων. Έχουν καταγραφεί, μέχρι αυτή την ώρα, έντονα  πρόβλημα ολισθηρότητας εξ αιτίας της χιονόπτωσης και του δημιουργούμενου παγετού  στο οδικό δίκτυο  προς Ανατολή , Μάλες ,Χριστό και Καλαμαύκα.

Συνίσταται η αποφυγή των μετακινήσεων και η χρήση των αντιολισθητικών αλυσίδων όταν οι μετακινήσεις είναι αναγκαίες.

Κλειστοί παραμένουν οι δρόμοι για  Θρυπτή και Σελάκανο.

ΠΑΡΑΜΕΝΟΥΜΕ  ΑΣΦΑΛΕΙΣ

Ο  Αρμόδιος  Αντιδήμαρχος